Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Wiemy, kto otrzymał dziką kartę na eliminację SGP2

Grand Prix na żużlu

Autor: Krzysztof Grzęda

W środowy wieczór na grudziądzkim torze odbył się finał Srebrnego Kasku, który jednocześnie był krajową eliminacją do Speedway Grand Prix 2. Awans do turniejów kwalifikacyjnych wywalczyła czołowa trójka oraz “dzika karta”, którą przyzna trener kadry, Rafał Dobrucki.
Miejsca na podium zajęli: Bartosz Bańbor, Kacper Łobodziński i Jakub Krawczyk, a jako czwarty nominowany został pierwszy zawodnik bez awansu, Wiktor Przyjemski.

Odbędą się trzy turnieje eliminacyjne i wszystkie zostaną rozegrane ósmego czerwca. W niemieckim Ludwigslust pojadą Bartosz Bańbor i Kacper Łobodziński, do Terenzano uda się Jakub Krawczyk, a w rundzie w Macon udział weźmie Wiktor Przyjemski. W poprzednich latach z każdego turnieju awans wywalczyło czterech zawodników, a promotorzy cyklu przyznali trzy stałe “dzikie karty”.

Pierwsza runda walki o tytuł najlepszego młodzieżowca świata zostanie rozegrana 14 czerwca w Malilli, kolejna 6 września w Rydze, a wszystko zakończy się 27 września w Toruniu.