Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Dominik Kubera zadebiutuje w roli stałego uczestnika Grand Prix „Tak naprawdę nie oczekuję za wiele”

Dominik Kubera
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Best Speedway Tv

Dominik Kubera zadebiutuje w roli stałego uczestnika Grand Prix „Tak naprawdę nie oczekuję za wiele”

Już w sobotę wystartuje długo wyczekiwany cykl Speedway Grand Prix. Najlepsi żużlowcy świata będą rywalizowali ze sobą podczas jedenastu rund elitarnych zmagań, które wyłonią najlepszego zawodnika globu. Rywalizacja zainaugurowana zostanie na chorwackiej Ziemii w Gorican. Wielu polskich kibiców mocno liczy na obrońcę tytułu Bartosza Zmarzlika. Prócz czterokrotnego mistrza świata weźmie udział jeszcze dwóch naszych rodaków: Szymon Woźniak i Dominik Kubera. Dla obu będzie to debiut w zawodach takiej rangi. O czekającym go wyzwaniu Kubera jakiś czas temu opowiedział w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

Wychowanek Fogo Unii Leszno został wyróżniony przez organizatorów elitarnego cyklu i otrzymał stałą dziką kartę na tegoroczne zmagania. Dla popularnego „Domina” będzie to debiut w takiej roli, mimo że już w przeszłości startował w kilku turniejach Grand Prix. W swoim pierwszym sezonie Kubera może jednak namieszać, gdyż nie od dziś wiadomo, że ma on ogromne umiejętności. Sam nie ma jednak wielkich oczekiwań i chce skupić się na zdobywaniu doświadczenia.

– Tak naprawdę nie oczekuję za wiele. Przede wszystkim chcę zebrać tak dużo doświadczenia, jak to tylko możliwe. Jest to dla mnie priorytet. Większość torów będzie dla mnie w Grand Prix nowa. Na części z nich nigdy się nie ścigałem, nie mam więc z nich żadnego doświadczenia. Chyba to będzie dla mnie kluczem – żeby te tory szybko poznać i sobie z nimi poradzić. Mam zamiar przejechać ten rok tak, żeby być zadowolonym z samego siebie, a przy tym zebrać nowe doświadczenia – powiedział dla Tygodnika Żużlowego Dominik Kubera.

Jak sam zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin wspomina, w zmaganiach o Indywidualne Mistrzostwo Świata będzie on ścigał się również na torach, które będą zupełnie nowe dla 25-latka. Jazda w Grand Prix będzie więc wymagała od niego, by jak najszybciej móc poznać nieznane dotąd dla siebie owale, co przełożyłoby się na osiągane na nich wyniki. Według Kubery będzie to dla niego największym wyzwaniem związanym z cyklem.

– Zdecydowanie tak. Takich torów, których nie znam, będzie sporo, może nawet więcej niż tych, na których już jeździłem. Właśnie to będzie dla mnie największym wyzwaniem, ale taki jest żużel i takie jest życie – stwierdził 25-latek.

Przed Dominikiem Kuberą zatem sezon pełen wyzwań. Może on być dla niego jednak lepszy i przynieść progres względem poprzednich lat. Jak do tej pory pojechał on w dwóch spotkaniach PGE Ekstraligi. Na inaugurację w Grudziądzu pojechał on świetnie, zdobywając 12 punktów. W domowym meczu z Ebut.pl Stalą Gorzów było nieco gorzej, gdyż „Domin” na swoim koncie zapisał 6 „oczek”. Nie powinno to jednak niepokoić lubelskich kibiców.

436130025 1042833714117125 1687009105031281815 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
Grand Prix na żużlu
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *