Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dominik Kubera: „Moja rodzina idzie na żużel i kibicuje mi, to jest oblewana napojami czy też wyzywana”

Kubera
Fot. Speedway Motor Lublin

Autor: Sebastian Krauz

Dominik Kubera: „Moja rodzina idzie na żużel i kibicuje mi, to jest oblewana napojami czy też wyzywana”

Dominik Kubera w naszym Magazynie Best Speedway TV przyznał, że jego rodzina często uczęszcza na mecze leszczyńskiej Unii, jednak równie często spotyka się ze skandalicznymi i agresywnymi zachowaniami ze strony kibiców.

Dominik Kubera jest wychowankiem klubu z Leszna, w którego barwach startował w latach 2015-2020, startując także jako gość w barwach klubów z Bydgoszczy, Krakowa oraz Rawicza. Po sezonie 2020 zawodnik zdecydował się przenieść do ekipy z Lublina, z którą sięgnął po srebrny oraz złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Dominik Kubera kilka dni temu wystąpił w naszym Magazynie Best Speedway TV. „Kubera „Domin” opowiedział o doświadczeniach z odwiedzin Stadionu im. Alfreda Smoczyka jako gość w barwach Motoru Lublin, w Lublinie nie ma rzeczy niemożliwych i będą chcieli bronić Mistrzowskiego tytułu z sezonu 2022. Okazuje się, że choć część kibiców nadal wita 23-latka ciepło, to jego najbliżsi spotkali się ze skandalicznym zachowaniem na leszczyńskich trybunach.

– Różnie to bywa. Spotykam się z miłymi komentarzami, ale zdarzają się sytuacje, chociażby takie, że moja rodzina idzie na żużel i kibicuje mi, to jest oblewana różnymi napojami na stadionie czy też wyzywana, musi się przesiadać. Więc takich sytuacji niemiłych też jest mnóstwo, ale te miłe też się zdarzają. Ja się nastawiam jak do każdego innego meczu, jaki jedziemy w Ekstralidze – zakończył Dominik Kubera.

Do największych osiągnięć Dominika Kubery należą trzy złote medale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2017, 2019, 2020), srebro (2020) oraz brąz (2019) w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, złote medale Mistrzostw Europy Juniorów w drużynie (2016, 2017, 2019, 2020, 2021) oraz indywidualnie (2018). srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski (2022) a także złote (2015, 2017, 2018, 2019, 2020, 2022) i srebrny (2021) medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Fot. Speedway Motor Lublin

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *