Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Dominik Kubera już na motocyklu. Pokazał swój kevlar na Grand Prix na żużlu

Dominik Kubera
Fot. Dominik Kubera Racing Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Dominik Kubera już na motocyklu. Pokazał swój kevlar na Grand Prix na żużlu

Dominik Kubera ma za sobą pracowity czas przygotowań do sezonu. Żużlowiec był obecny na zgrupowaniu zarówno Żużlowej Reprezentacji Polski jak i Orlen Oil Motoru Lublin. Przerwa między sezonowa przyniosła Dominikowi również szczególne wydarzenie jeśli chodzi o życie prywatne, a były nim narodziny córki. Teraz 24-latek jest już na ostatniej prostej przed początkiem zmagań, a wczoraj zaliczył już trening na torze.

Tegoroczny sezon będzie ważny dla wychowanka leszczyńskiej Unii. Zadebiutuje on bowiem jako stały uczestnik cyklu Grand Prix i stanie przed olbrzymim wyzwaniem, ale zarazem szansą na pokazanie swoich możliwości w zmaganiach o tytuł indywidualnego mistrza świata. Wiele mówi się o tym, że Dominik Kubera może zaskoczyć i na pewno będzie liczył się w walce o wysokie pozycje w pojedynczych rundach.

Żużlowiec Motoru już od początku będzie chciał być w jak najlepszej dyspozycji, dlatego zdecydował się na szybki wyjazd na tor. Wczoraj „kręcił” on kółka na Stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, gdzie, mimo że nie wystartują w lidze, to z chęcią organizują treningi dla chętnych zawodników. Z takiej okazji skorzystał Dominik Kubera, a na torze pojawił się on w kevlarze przygotowanym już na tegoroczne Grand Prix na żużlu, więc mogliśmy zobaczyć 24-latka w takim wydaniu, jak będzie wyglądał podczas zmagań o mistrzostwo świata. Co ciekawe w Rawiczu jazdy zaliczył również jego kolega z zespołu Bartosz Zmarzlik.

Na pierwszą rundę elitarnego cyklu Dominikowi przyjdzie poczekać do 27 kwietnia, kiedy to oczy całego żużlowego świata będą zwrócone na inaugurację Grand Prix w chorwackim Gorican. Wcześniej będzie on startował między innymi w PGE Ekstralidze w barwach Motoru Lublin, a także weźmie udział w kilku turniejach indywidualnych, więc na pierwszy turniej SGP może być dobrze przygotowany.

382590112 6899969550041022 2990928771502241936 n
Fot. Łukasz Wilk
Grand Prix na żużlu
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *