Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Derby ziemi lubuskiej. Czy Stal pomoże w utrzymaniu Ekstraligi w Zielonej Górze? Moje Bermudy Stal Gorzów – Marwis.Pl Falubaz Zielona Góra. Zapowiedź

Derby ziemi lubuskiej

Autor: Dominika Polesińska

Derby ziemi lubuskiej. Czy Stal pomoże w utrzymaniu Ekstraligi w Zielonej Górze? Moje Bermudy Stal Gorzów – Marwis.Pl Falubaz Zielona Góra. Zapowiedź

W najbliższy piątek o godzinie 20.30 dojdzie do drugiego starcia w lubuskich derbach. Na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim zmierzą się ze sobą Moje Bermudy Stal Gorzów oraz Falubaz Zielona Góra.

Trenerzy obu zespołów zastosowali niewielkie zmiany różniące się od poprzednich spotkań. W przypadku gospodarzy trener – Stanisław Chomski przemieszał pary zawodników. Szymon Woźniak wystartuje w parze z Rafałem Karczmarzem, a Martin Vaculik z Andersen Thomsenem. W składzie drużyny gości nie zobaczymy Mateusza Tondera. Zgodnie z decyzją Piotra Żyto zastąpi go Damian Pawliczak z pozycji U24. Najprawdopodobniej podczas meczu z Zieloną Górą zajmie miejsce rezerwowego.

Ostatnie spotkanie w Zielonej Górze zakończyło się wynikiem 50:40 dla gorzowian. Na chwilę obecną Stal jest wiceliderem, a Falubaz zajmuje 7 miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Do końca rundy zasadniczej pozostało niewiele czasu, ponieważ jeszcze tylko trzy kolejki. Stawka dla obu drużyn jest wysoka. Stal Gorzów przygotowuje się do walki o tytuł mistrza Polski, natomiast celem zielonogórzan jest obrona przed degradacją do pierwszej ligi.

Faworytem piątkowego spotkania jest Stal Gorzów. Dla Zielonej Góry, jak mówi Piotr Protasiewicz, priorytetem jest domowe starcie z Unią Leszno, które zaplanowane jest na 1 sierpnia.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów


9. Szymon Woźniak
10. Rafał Karczmarz
11. Martin Vaculik
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Wiktor Jasiński
15. Kamil Pytlewski

Falubaz Zielona Góra

1. Max Fricke
2. Piotr Protasiewicz
3. Damian Pawliczak
4. Matej Žagar
5. Patryk Dudek
6. Fabian Ragus
7. Nile Tufft

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×