Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Czy ktoś zagrozi Zmarzlikowi w gorzowskim turnieju SGP? [ZAPOWIEDŹ]

Zmarzlik
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Czy ktoś zagrozi Zmarzlikowi w gorzowskim turnieju SGP? [ZAPOWIEDŹ]

Dzisiejszy wieczór to żużlowe emocje w najlepszym możliwym wydaniu. Przed nami kolejna runda cyklu Speedway Grand Prix. Tym razem najlepsi żużlowcy świata będą rywalizowali o punkty w Gorzowie. Faworytem zawodów bez dwóch zdań będzie Bartosz Zmarzlik, który nie dość, że prowadzi w klasyfikacji generalnej, to na dodatek zna gorzowski owal na wylot.

Żużel. Sędziemu “nacisnął się przycisk”. Niespotykana wpadka podczas zawodów SGP 2

W przeddzień dorosłego GP na „Jancarzu” rywalizowali młodzieżowcy. Zawodnicy do lat 21. zaczęli zawody z dwugodzinnym opóźnieniem, spowodowanym pracami na torze. Takich problemów nie powinno być już w sobotę. Prognozy pogody na ten dzień są bowiem o wiele łaskawsze. Wszystko zatem powinno się odbyć bez problemów.

Na liście startowej znajduje się czterech Polaków. Trzech z nich – Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski – to oczywiście stali uczestnicy cyklu. Z Dziką Kartą pojedzie najlepszy reprezentant Polski miejscowej ebut.pl Stali – Szymon Woźniak. To właśnie Woźniak obok Zmarzlika wydaje się najpoważniejszym kandydatem do miejsc na podium, jeśli chodzi o polskich zawodników. Zarówno Dudek, jak i Janowski męczą się w tym sezonie GP i zajmują miejsca na samym końcu klasyfikacji generalnej. Obaj będą chcieli przełamać tę złą passę w sobotę.

Przed rokiem w gorzowskim turnieju dominowali zawodnicy miejscowej drużyny. Na podium stanęli Anders Thomsen, Martin Vaculik i Bartosz Zmarzlik. Aktualnie trzeci z nich jest już zawodnikiem Platinum Motoru Lublin, jednak gorzowski owal nadal nie kryje przed nim żadnych tajemnic. Duńczyk i Słowak z całą pewnością będą chcieli również powtórzyć swój sukces sprzed roku.

Groźny, jak zwykle w tym roku, powinien być Jack Holder. Australijczyk notuje sensacyjnie dobre wyniki w tym sezonie cyklu SGP i raz za razem melduje się w najlepszej czwórce zawodów. Dwanaście miesięcy temu w Gorzowie jednak nie wszedł nawet do półfinału.

Początek zawodów zaplanowano klasycznie dla cyklu SGP na godzinę 19:00.

Uczestnicy GP w Gorzowie

Bartosz Zmarzlik #95
Leon Madsen #30
Maciej Janowski #71
Fredrik Lindgren #66
Robert Lambert #505
Daniel Bewley #99
Patryk Dudek #692
Tai Woffinden #108
Martin Vaculik #54
Jason Doyle #69
Mikkel Michelsen #155
Jack Holder #25
Max Fricke #46
Anders Thomsen #105
Kim Nilsson #233
Szymon Woźniak #16

Oskar Fajfer #17
Wiktor Jasiński #18

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *