Czy Grudziądz zatrzyma rozpędzone “Byki”?

W zaplanowanym na najbliższą niedzielę, 5 lipca, meczu w ramach 4. kolejki PGE Ekstraligi zmierzą się ze sobą MRGARDEN GKM Grudziądz oraz FOGO Unia Leszno.

Aktualni mistrzowie Polski na początku sezonu prezentują znakomitą formę. Wygrana w meczu wyjazdowym z Gorzowem oraz dwa triumfy na własnym torze, kolejno z Wrocławiem oraz Lublinem sprawiły, że “Byki” z kompletem oczek znajdują się na drugim miejscu w tabeli. Ustępują tylko małymi punktami drużynie z Częstochowy. 

Ekipa z Grudziądza zgromadziła do tej pory dwa punkty meczowe. Wszystko za sprawą wysokiego zwycięstwa nad, skazywanym na spadek przez ekspertów, ROWem Rybnik. Dwa pozostałe mecze padły łupem rywali grudziądzan. Częstochowskie “Lwy” nie pozostawiły złudzeń kto jest lepszą drużyną, natomiast zielonogórzanie z trudem wygrali z GKMem dopiero w ostatniej gonitwie.

Menadżer FOGO Unii Leszno – Piotr Baron ponownie stawia w tym meczu na Jaimona Lidseya, który w spotkaniu z Motorem Lublin zastąpił w składzie spisującego się poniżej oczekiwań Bradego Kurtza. Leszczynianie liczą na potwierdzenie dobrej formy młodego Australijczyka. Z kolei sympatycy klubu z Kujawsko-Pomorskiego mają nadzieję, że okazalszymi, aniżeli w pierwszych kolejkach, zdobyczami punktowymi popiszą się Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski. Podobne oczekiwania wobec swoich podopiecznych ma trener GKMu – Robert Kempiński, który nie zdecydował się na zmiany w podstawowym składzie.

O ile w historii wyników starć Leszna z Grudziądzem na stadionie im. Alfreda Smoczyka próżno szukać zaciętych pojedynków, o tyle na stadionie w Grudziądzu sytuacja ma się zgoła inaczej. Co prawda w sezonie 2018 leszczyńskie “Byki” zdemolowały gospodarzy 62-28, ale już w ubiegłym roku, przy ulicy Hallera 4 po niesamowicie emocjonujących i wyrównanych zawodach, padł remis.

Mecz odpowie na wiele pytań. Czy MRGARDEN GKM Grudziądz zatrzyma rozpędzoną ekipę “Byków” i będzie mocnym kandydatem w walce o Play-Off? Czy może, niepokonana od 10 miesięcy, FOGO Unia Leszno przedłuży swoją serię zwycięstw i potwierdzi swoją dominację w lidze?

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz:

9.Nicki Pedersen
10.Krzysztof Buczkowski
11.Kenneth Bjerre
12.Przemysław Pawlicki
13.Artiom Łaguta
14.Denis Zieliński
15.Marcin Turowski

FOGO Unia Leszno:

1.Emil Sayfutdinov
2.Janusz Kołodziej
3.Bartosz Smektała
4.Jaimon Lidsey
5.Piotr Pawlicki
6.Dominik Kubera
7.Szymon Szlauderbach

foto.źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *