Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Czy Grand Prix Polski na PGE Stadionie Narodowym się odbędzie?

Grand Prix Polski
fot. Jakub Malec

Autor: Dawid Ociepa

Czy Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym się odbędzie?

W ostatnich miesiącach wokół PGE Stadionu Narodowego zrobiło się ogromne zamieszanie. Usterka nie pozwoliła na grę piłkarzom i sparing Polska – Chile musiał zostać przeniesiony na obiekt Legii Warszawa. Minęły miesiące, a z Narodowym nadal są problemy, sparing Polska – Albania odbędzie się 27 marca, ale dach musi być otwarty, a dodatkowo mecz zostanie odwołany, jeśli tamtego dnia będzie wiało zbyt mocno. Jakby tego było mały, finał Pucharu Polski i sparing reprezentacji Polski 16 czerwca nie mogą być rozegrane na PGE Stadionie Narodowym. Jak to ma się do rundy żużlowego Grand Prix w Warszawie?

Martin Vaculik: „Jestem gotowy i nie mogę doczekać się sezonu”

– Wszystkie obawy dotyczące 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw na PGE Narodowym są nieuzasadnione. Zawody się odbędą. Operator stadionu, który jest dla nas partnerem, regularnie wydaje komunikaty, z których wynika, że nie ma powodów do zmartwień. To jest oficjalny przekaz, który co jakiś czas zakłócają różne doniesienia medialne – stwierdza w rozmowie opublikowanej na portalu sportowefakty.wp.pl Przemysław Szymkowiak, menedżer medialny rundy.

Takie komunikaty są ważne z perspektywy kibiców, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup biletów na warszawską rundę Grand Prix. W ubiegłych latach PGE Stadion Narodowy w trakcie rozgrywania zawodów żużlowych pękał w szwach. Na ten moment, zapewne przez to, że kibice jeszcze są niepewni, że zawody się odbędą, sprzedało się tylko 32 tysięcy biletów.

Niedawno dowiedzieliśmy, że jednodniowy owal na warszawskim stadionie w tym roku zostanie ułożony trochę inaczej. Tor ma być dłuższy, szerszy oraz zostanie dosypane więcej nawierzchni. To powinno dostarczyć jeszcze więcej emocji w trakcie wyścigów.

fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *