Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy Frederik Jakobsen może stać się jednym z filarów drużyny z Grudziądza?

Frederik Jakobsen

Autor: Redakcja

Czy Frederik Jakobsen może stać się jednym z filarów drużyny z Grudziądza?

Frederik Jakobsen to bardzo interesująca postać, która może w przyszłym sezonie zaskoczyć fanów żużla. Zawodnik duńskiego pochodzenia ma swój pierwszy sezon w PGE Ekstralidze za sobą. Żużlowiec nawet został nominowany do tegorocznych Szczakieli w kategorii niespodzianki sezonu 2022.

Wcześniej Jakobsen jeździł w 1 Lidze i reprezentował barwy klubu z Gniezna, gdzie zakończył sezon ze średnią 1,859. W tym sezonie reprezentował drużynę z Grudziądza i chodź pierwsza część sezonu, nie była najlepsza w wykonaniu Duńczyka, tak już w drugiej prezentował dobry poziom i udawało mu się zdobywać dwupunktowe wyniki w meczach, dzięki czemu stał się jednym z pewniejszych postaci drużyny. Ostatecznie Jakobsen zakończył sezon w PGE Ekstralidze ze średnią 1,616.

Żużlowca można było zobaczyć również w innych ligach: duńskiej, angielskiej oraz szwedzkiej, gdzie był solidną postacią w swoich drużynach i uzyskał następujące wyniki w meczach:
-liga duńska – Team Fjelsted ( 9,13,14,6+1,7,10+1,12,18+1,12+4,13,16)
-liga angielska – Kings Lynn Stars (3,13,10,10+1,15,12)
-liga szwedzka – Dackarna Malilla (12+3,6+1,12,4+2,w,0,3+1)

Dmuchane bandy w Gnieźnie zdemontowane. Co z Turniejem Mikołajkowym?

Przed sezonem grudziądzanie nie mieli wielkich oczekiwań wobec młodego Duńczyka, lecz ten zaskoczył ich pozytywnie swoją jazdą. Kibice z Grudziądza mają nadzieję, że Jakobsen wraz z Nickim Pedersenem i być może Maxem Fricke będą stanowić trzon Grudziądzkiej drużyny i pojadą po coś więcej, niż utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Zawodnicy GKM-u będą mieli utrudnione zadanie, ponieważ na rynku transferowym nie ma za bardzo zawodnika, który mógłby załatać lukę po Krzysztofie Kasprzaku, dlatego postawa Frederika Jakobsena może okazać się kluczowa, a jak wiemy, zawodnik potrafi jeździć w trudnych sytuacjach, tak jak pod nieobecność Nickiego Pedersena, gdzie wraz z kolegami z drużyny potrafił sprostać zadaniu i poprowadzić drużynę do zwycięstwa.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie Jakobsen jeszcze poprawi swoją dyspozycję i zaprezentuje się z dobrej strony kibicom.

Fot. gkm.grudziadz.net

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Czy Frederik Jakobsen może stać się jednym z filarów drużyny z Grudziądza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *