Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Metalkas 2. Ekstraliga

Dmuchane bandy w Gnieźnie zdemontowane. Co z Turniejem Mikołajkowym?

Dmuchane bandy

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Dmuchane bandy w Gnieźnie zdemontowane. Co z Turniejem Mikołajkowym?

W Gnieźnie zdemontowane dmuchane bandy, co oznacza koniec jazdy w sezonie 2022. Kibice zadają sobie teraz jedno ważne pytanie: Co z Turniejem Mikołajkowym?

Wczoraj klub poinformował, że dmuchane bandy w Gnieźnie zostały zdemontowane. Jak co roku, to nieodzowny znak definitywnego końca sezonu i tym samym w tym roku nie będzie już ścigania w Gnieźnie. Wszystko wskazuje zatem na to, że nie odbędzie się w tym roku Turniej Mikołajkowy, który miał się odbyć w pierwszej stolicy Polski 4 grudnia.

Przypominamy, że Główna Komisja Sportu Żużlowego we współpracy z telewizją (Canal+) oraz klubem z Gniezna chciała zorganizować w tym roku Turniej Mikołajkowy. Ze względu na prace torowe w Pile oraz Poznaniu, turniej miał odbyć się 4 grudnia, a organizatorem miał być Start Gniezno.

Damian Ratajczak: „Jestem z siebie zadowolony, choć nie wszystkie swoje cele zrealizowałem”

O tym, czy turniej się dobędzie mieli zadecydować jednak sami zawodnicy, bowiem GKSŻ poinformowała, że czeka na ich zgłoszenia do udziału w turnieju.

 Mamy świadomość, że sezon został zakończony i wielu żużlowców może mieć inne plany. Część z nich zapewne zaplanowało z wyprzedzeniem urlopy. Z tego powodu chcemy sprawdzić, kto jest dostępny i dysponuje możliwościami, by wystartować w tych zawodach. W związku z tym zapraszamy do zgłoszeń, które ruszają w tej w tej chwili i czekamy na nie do 21 października. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt drogą mailową na adres zbigniew.fialkowski@pzm.pl – tłumaczył Zbigniew Fiałkowski dla witryny polskizuzel.pl

Witold Skrzydlewski o współpracy z Markiem Cieślakiem: Dla mnie jest najlepszym trenerem żużlowców

Na zgłoszenia GKSŻ czekała do piątku (tj. 21 października). Wszystko wskazuje zatem na to, że do turnieju nie zgłosiła się wystarczająco duża liczba zawodników, co może potwierdzać demontaż dmuchanych band w Gnieźnie.

Turniej Mikołajkowy to towarzyski turniej żużlowy rozgrywany od 1993 do 2005 w Pile. W 2009 roku wraz z reaktywacją miejscowego klubu KS Speedway Polonia Turniej Mikołajkowy był znów w kalendarzu rozgrywek żużlowych, jednak powrót był jednorazowy i od 2010 roku Turniej Mikołajkowy nie jest rozgrywany. Ostatnią edycję wygrał Stanisław Burza (Orzeł Łódź), który wyprzedził Pawła Hliba (RKM Rybnik) oraz Grzegorza Knappa (GTŻ Grudziądz).

Fot. Start Gniezno / Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dmuchane bandy w Gnieźnie zdemontowane. Co z Turniejem Mikołajkowym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×