Żużel - Best Speedway Tv

Czerwona kartka w półfinale 2. Ligi w Tarnowie! Takiej decyzji nikt się nie spodziewał | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czerwona kartka w półfinale 2. Ligi w Tarnowie! Takiej decyzji nikt się nie spodziewał

czerwona kartka

Czerwona kartka w półfinale 2. Ligi w Tarnowie! Takiej decyzji nikt się nie spodziewał

Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas półfinałowego spotkania 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Grupa Azoty Unią Tarnów a Texom Stalą Rzeszów. Dziewiąty wyścig został przerwany i po analizie powtórek sędzia zdecydował, że zawodnik gości, Peter Kildemand, otrzyma czerwoną kartkę.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na przeciwległej prostej po starcie. Marcin Nowak wyraźnie poszerzył tor jazdy i zamknął drzwi przy bandzie Rene Bachowi. Za Duńczykiem jechał z kolei jego rodak i partner z drużyny Nowaka – Peter Kildemand. Zawodnik gości musiał wytracić prędkość niemal do zera i ledwo co uratował się przed upadkiem.

Sędzia wyścigu nie przerwał, więc Kildemand zjechał z toru. Potem jednak gapiostwo i nieodpowiedzialność Duńczyka kosztowała go dalszy udział w meczu. 34-latek podczas trwania biegu na moment zjechał z murawy na tor, gdy kierował się już w stronę parku maszyn. Bieg został przerwany, a trójka zawodników musiała wyjeżdżać do jego powtórki. Kildemand z kolei zakończył swój udział w sobotnim spotkaniu przez ten absurdalny incydent.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×