Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Czas na finał 2. ligi – Ultrapur Start Gniezno – Texom Stal Rzeszów [ZAPOWIEDŹ]

Metalkas 2. Ekstraligi
Fot. Jakub Malec

Autor: Paweł Płóciniak

Czas na finał 2. ligi – Ultrapur Start Gniezno – Texom Stal Rzeszów [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami finał rozgrywek 2. ligi żużlowej, w którym zmierzą się Ultrapur Start Gniezno oraz Texom Stal Rzeszów. Obie drużyny były faworytami przed rozpoczęciem sezonu i pomimo dużych problemów na początku w Gnieźnie, sprawdził się scenariusz z przedsezonowych typowań.

Texom Stal Rzeszów oraz Ultrapur Start Gniezno przed sezonem były stawianie w roli głównych kandydatów do awansu do 1. ligi. Na początku sezonu w Gnieźnie były problemy z płatnościami, na odmiennym biegunie była Stal, która w trakcie rozgrywek wzmocniła się kilkukrotnie. Start ma coś do udowodnienia, a Rzeszowianie ciągle mają ten sam cel – awans. Może być to najlepszy finał w polskich ligach w tym roku, ponieważ decydujący pojedynek w PGE Ekstralidze przez kontuzje został rozstrzygnięty bardzo szybko w rewanżowym spotkaniu, natomiast w 1. lidze również kontuzje, ale w Rybniku i wczoraj ROW przegrał na swoim torze z Enea Falubazem Zielona Góra.

Przez cały sezon obie drużyny pracowały na ten finał, który będzie zwieńczeniem ich wysiłku najpierw w rundzie zasadniczej, gdzie Texom Stal zajęła miejsce pierwsze, a tuż za nią o punkt znalazł się Ultrapur Start. Gnieźnianie pokazali swoją moc w drugiej części rozgrywek. Od 8. kolejki aż do półfinałów przegrali tylko jedno spotkanie, właśnie w Rzeszowie gdzie dzielnie walczyli i zdobyli 43 punkty. W zespole z Gniezna mamy dwóch pewnych zawodników w tym sezonie, obaj legitymują się średnią powyżej dwóch punktów na bieg, są to Sam Masters oraz Tim Sorensen.

Drużyna z Wielkopolski stoi przed bardzo trudnym zadaniem, Texom Stal przegrała tylko trzykrotnie w tym sezonie, żeby zachować szansę na awans przed rewanżem. trzeba wykorzystać atut swojego toru i zwyciężyć czego nie udało się zrobić w rundzie zasadniczej. Wtedy Start prowadził już dziesięcioma punktami, ale nawet to nie wystarczyło. Stal odrobiła straty i wywiozła z Gniezna dwa punkty. Oby dwa zespoły jechały w trochę innych zestawieniach. niż te, które desygnowano na finał, więc to będzie zupełnie inny mecz.

Texom Stal Rzeszów na przestrzeni całego sezonu wygląda zdecydowanie równiej od swoich rywali, zdarzyły im się trzy wpadki, jednak kilkukrotnie wzmocniono drużynę i zespół z Podkarpacia jest jeszcze mocniejszy niż na początku rozgrywek. Ostatnią porażkę sensacyjnie zanotowali w Pile, od tego momentu Rzeszowianie trzykrotnie mierzyli się z Unią Tarnów i wszystkie te pojedynki wygrali.

Główną siłą faworytów 2. ligi są krajowi seniorzy, Marcin Nowak oraz Krystian Pieszczek prezentują się w tym sezonie bardzo dobrze czego dowodem, jest druga średnia w lidze wychowanka Unii Leszno oraz szósta pozycja zawodnika wypożyczonego z ROW-u Rybnik. Pomiędzy nimi jeszcze jest zagraniczny lider Jacob Thorssell. Polscy zawodnicy Startu nie prezentują się tak dobrze, a szczególnie drugi z nich Kacper Gomólski.

Pierwsze spotkanie finałowe 2. ligi odbędzie się 30 września 2023 roku o godzinie 14:00, gospodarzem pojedynku będzie Ultrapur Start Gniezno. Rolę sędziego zawodów będzie pełnić Bartosz Ignaszewski.

Składy awizowane:

Texom Stal Rzeszów:
1. Marcin Nowak
2. Peter Kildemand
3. Jacob Thorssell
4. Rafał Karczmarz
5. Krystian Pieszczek
6.
7. Wiktor Rafalski

Ultrapur Start Gniezno:
9. Hubert Łęgowik
10. Tim Soerensen
11. Sam Masters
12. Kacper Gomólski
13. Josh Pickering
14. Casper Henriksson
15. Mikołaj Czapla

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *