Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Menedżer Stali przed finałem: Mamy już gotowy skład na 1. i 2. Ligę

Menedżer Stali
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Menedżer Stali przed finałem: Mamy już gotowy skład na 1. i 2. Ligę

W sobotnie popołudnie odbędzie się pierwszy finałowy mecz w 2. Lidze Żużlowej. W Gnieźnie miejscowy Ultrapur Start podejmie Texom Stal Rzeszów. Tydzień później na Podkarpaciu odbędzie się mecz rewanżowy. Faworytem rywalizacji bez wątpienia są zawodnicy z Rzeszowa, jednak menedżer drużyny wie, że łatwo o awans nie będzie.

W rozmowie z portalem polskizuzel.pl Paweł Piskorz, menedżer Texom Stali Rzeszów odpowiedział na parę pytań dotyczących finałowej rywalizacji. Przyznał, że martwiła go nieco dyspozycja Petera Kildemanda, jednak Duńczyk ma mieć już problemy za sobą.

Trochę mnie martwiła jazda Petera Kildemanda, ale już ma nowe silniki, pojechał na nich i to dobrze wyglądało. Przed nami jeszcze wyjazdowa sesja treningowa, gdzie jeszcze pewne rzeczy przetestujemy, a w sobotę stawimy się w Gnieźnie. Mecz będzie z pewnością wyrównany, bo przecież Start nie dostał się do tego finału za piękne oczy. Liczę na dobre widowisko i naszą wygraną w dwumeczu. W zasadniczej wygraliśmy ze Startem dwa razy, ale to niczego nie przesądza, bo play-off rządzi się swoimi prawami.

Piskorz powiedział również, gdzie jego podopieczny testował nowe silniki.

W Memoriale Lubosa Tomicka w Pradze. Tam była dobra obsada, a on zajął trzecie miejsce i trzy biegi wygrał. Tam jechał na jednym z nowych silników od Flemminga Graversena. Mamy też dla niego pewne rozwiązania klubowe. Może będzie chciał z nich skorzystać. Zobaczymy. – powiedział menedżer Texom Stali.

Wiadomo, że w sobotę na torze nie pojawi się Anders Rowe, zatem pod numerem ósmym znajdzie się inny zawodnik. Pozostała część składu została już jednak przez menedżera zapowiedziana.

– Zapomniałbym dodać, że nie pojedzie Anders Rowe. Zdrowie nie pozwala. Pod ósemką będzie inny zawodnik niż ostatnio. […] Z numerami to bym się wstrzymał, ale na pewno pojadą Nowak, Pieszczek, Kildemand, Thorssell, Karczmarz, Hellstroem Baengs i Rafalski.

W rozmowie z polskizuzel.pl Paweł Piskorz przyznał, że Stal ma już zbudowany skład na sezon 2024. W Rzeszowie stąpają twardo po ziemi, dlatego mają przygotowane dwa warianty: zarówno na awans do 1. Ligi, jak i na pozostanie na najniższym szczeblu rozgrywkowym.

M

Nie ukrywam, że tak. I mamy już gotowy skład na pierwszą i drugą ligę.

Zapytany o to, ile ogniw planują wymienić, menedżer również odpowiedział dość konkretnie. Wielkiej rewolucji nie będzie, aczkolwiek ewolucja będzie konieczna.

Dwóch, trzech. Chcemy seniora, zawodnika U24 i juniora. Mamy bowiem tylko Bartka Curzytka. Jest jeszcze dwóch chłopaków ze szkółki Janusza Kołodzieja, ale dopiero w trakcie sezonu skończą 16 lat. Teraz jest z nami Rafalski, ale nie wiem, czy uda nam się go zatrzymać. Zobaczymy. – zakończył menedżer Stali w rozmowie z polskizuzel.pl.

T

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *