Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Czas na 2. rundę Krajowej Ligi Żużlowej. Póki co pojedziemy tylko hit na Łotwie [ZAPOWIEDŹ]

Krajowej Ligi Żużlowej
Fot. Jakub Malec

Autor: Edyta Wojdeł

Best Speedway Tv

Czas na 2. rundę Krajowej Ligi Żużlowej. Póki co pojedziemy tylko hit na Łotwie [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami 2. runda Krajowej Ligi Żużlowej. Już w ten weekend mieliśmy być świadkami trzech spotkań na najniższym poziomie polskich rozgrywek żużlowych. Odbędzie się tylko jedno z nich – na Łotwie. Pogoda w Polsce okazała się zbyt kapryśna.

W sobotę 20 kwietnia miało się odbyć spotkanie Unii Tarnów z Polonią Piłą. Natomiast dzień później, w niedzielę 21.04, zmierzyć się miały się zespoły: Optibet Lokomotiv Daugavpils – Ultrapur Start Gniezno oraz OK Kolejarz Opole – Trans MF Landshut Devils. Niestety i w Tarnowie i w Opolu zawody odwołano już w piątkowe popołudnie. Pogoda w Polsce była bardzo zła, a plandek na tym poziomie rozgrywkowym nie ma.

728x90 Zuzel2024 3x39 042024

Optibet Lokomotiv Daugavpils vs Ultrapur Start Gniezno (21.04 godz. 13:15)

Hitowy pojedynek na Łotwie. Gospodarze, którzy swoje pierwsze żużlowe starcie tego sezonu przegrali sześcioma punktami na wyjeździe w Niemczech, mają z pewnością jeszcze sporo do udowodnienia. Własny owal w Daugavpils może okazać się nie lada atutem żużlowców Lokomotivu. Tydzień temu, na niemieckiej ziemi z najlepszej strony pokazali się Brytyjczyk – Steve Worrall oraz Łotysz Jewgienij Kostygow. To kolejna drużyna, w której najwięcej pracy czeka najprawdopodobniej juniorów.

Goście z Gniezna natomiast, 1. rundę rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej zakończyli z ośmiopunktowym dorobkiem, który wywalczyli w starciu na swoim domowym torze z Unią Tarnów. Najlepiej punktującymi żużlowcami Startu okazali się Hubert Łegowik i Casper Henriksson, obaj zawodnicy przywieźli po dziesięć oczek. Bardzo dobry wynik odnotował również gnieźnieński junior – Mikołaj Czapla (8 pkt.). Takie rozpoczęcie sezonu jest bez wątpienia motywujące, jednak powtórzenie tego dobrego wyniku może okazać się wcale nie takie łatwe na łotewskiej ziemi.

Best Speedway Tv

Optibet Lokomotiv Daugavpils

9. Kiastas Puodżuks
10. Steve Worrall
11. René Bach
12. Daniił Kołodinski
13. Jewgienij Kostygow
14. Artjoms Juhno
15.
16.

Ultrapur Start Gniezno

1. Hubert Łęgowik
2.
3. Kevin Fajfer
4. Casper Henriksson
5. Sam Masters
6. Mikołaj Czapla
7. Jędrzej Chmura
8.

żużel
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Optibet Lokomotiv Daugavpils

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *