Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

K. Rew ratuje Diabły przed walkowerem. Cellfast Wilki Krosno – Trans MF Landshut Devils (relacja)

Cellfast Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

K. Rew ratuje Diabły przed walkowerem. Cellfast Wilki Krosno – Trans MF Landshut Devils (relacja)

W niedzielny wieczór przy komplecie publiczności krośnieńskie Wilki dopełniły formalności i jako ostatni zespół zameldowały się w półfinale play off, deklasując osłabiony zespół beniaminka z Landshut 58-32. Wynik pierwszego spotkania, kontuzje K. Huckenbecka, E. Risa, E. Bachhubera, oraz nieobecność K. Nilssona, który dzień wcześniej sensacyjnie wywalczył w Glasgow awans do przyszłorocznego cyklu SGP sprawiły, że Niemcy jechali do Krosna po jak najmniejszy wymiar kary.

Jakby tego było mało managerowi Diabłów, S. Kryjomomi jeszcze w Lesznie zepsuł się samochód i tylko dzięki K. Rew i jego ekipie dotarł do Krosna z dokumentami swojej drużyny. Krośnianie przed tym meczem mieli swoje problemy. W poniedziałek w 2 rundzie IMP kontuzję odniósł M. Szczepaniak, a dzień przed meczem V. Milik w Glasgow miał groźnie wyglądający wypadek i decyzja co do jego startów miała zostać podjęta po próbie toru. Ostatecznie obaj żużlowcy pojawili się na torze ale nie w pełnym wymiarze biegowym.

eWinner 1 Liga: Znamy terminy meczów półfinałowych

Spotkanie rozpoczęło się od pewnej wygranej T. Musielaka nad M. Hansenem i M. Szczepaniakiem. Bieg młodzieżowców wygrał F. Karczewski przed N. Bloedornem i K. Sadurskim. W trzeciej gonitwie na wyjściu z pierwszego łuku atakiem pod płotem  popisał się A. Lebiediew, który najpierw minął D. Berge, a następnie klubowego kolegę V. Milika i krośnianie zanotowali pierwszy dublet.

300509700 437424205095130 5606406245706166007 n 1
K. Rew ratuje Diabły przed walkowerem. Cellfast Wilki Krosno - Trans MF Landshut Devils (relacja) 2

W biegu czwartym doszło do bardzo groźnej sytuacji, w której M. Hansen zamknął płot K. Rew i pomiędzy zawodnikami doszło do ostrego łokciowania przy w pełni odkręconych manetkach. Zapachniało gipsem. Ostatecznie Mads się obronił, a Keynan nie miał pretensji. Biegi kolejno 4:2, 4:2, 5:1, 3:3 i 16:8 dla Watahy.

Druga seria rozpoczęła się od kolejnego remisu. M. Hansen, który jako jedyny był w stanie nawiązać równorzędną walkę z krośnianami ograł R. Karczmarza oraz M. Szczepaniaka. W biegu szóstym spod taśmy wypalił K. Sadurski, a za nim kapitan Wilków A. Lebiediew połknął T. Buscha, a następnie N. Bloedorna.  W siódmej gonitwie świetnie ze startu ruszyli T. Musielak i K. Rew ale chwila nieuwagi wystarczył aby na wyjściu z pierwszego łuku pomiędzy obu Panów wcisnął się D. Berge. Biegi kolejno 3:3, 5:1, 4:2 i krośnianie systematycznie powiększali przewagę.

Bieg ósmy padł łupem świetnie jadącego w tych zawodach A. Lebiediewa który, musiał się troszkę napracować żeby ładnym atakiem po zewnętrznej wyprzedzić M. Hansena. To samo z czwartej pozycji zrobił V. Grobauerowi, R. Karczmarz. Dziewiąty wyścig wygrał bardzo szybki T. Musielak. K. Rew uporał się z V. Grobauerem i ostateczni wywalczył jeden punkt. Trzecią serię pierwszym wygranym wyścigiem zakończyli goście a mianowicie D. Berge wygrał z obolałym i osamotnionym  V. Milikiem. (R. Karczmarz zaliczył upadek). Trzeci był młody N. Bloedorn. Biegi kolejno 4:2, 4:2, 2:4 a na tablicy wyników 38:22.

Szymon Woźniak i Paweł Przedpełski komentują swoje występy na MotoArenie

Wilki jak źle zakończyły trzecią serię tak źle otworzyły czwartą. Błąd V. Milka wykorzystał N. Bloedorn, a następnie T. Musielak dał się wyprzedzić M. Hansenowi. Wyścig dwunasty dubletem wygrywają M. Szczepaniak z K. Sadurskim, a trzynasty A. Lebiediew z K. Rew i Wataha odjechała już na 22 punkty.

W biegu czternastym wygrał K. Rew, który w pokonanym polu zostawił N. Bloedorna i chyba zmęczonego już M. Hansena. Upadek na czwartym okrążeniu zaliczył K. Sadusrski. Bieg kończący zawody kolejnym dzisiejszego dnia dubletem wygrali A. Lebiediew i T. Musielak. Całe zawody zakończyły się wysokim zwycięstwem Cellfast Wilków Krosno 52:38 i pewnym awansem do fazy półfinałowej play off, w której już w piątek w pierwszym meczu Krośnieńska Wataha zmierzy się w Łodzi z miejscowym Orłem.

Cellfast Wilki Krosno 
9. Tobiasz Musielak – 13+1 (3,3,3,2,2*)
10. Keynan Rew – 9+1 (2,1,1,2*,3)
11. Mateusz Szczepaniak – 4+1 (-,1*,-,3,-)
12. Vaclav Milik – 4+1 (2*,-,2,d)
13. Andrzej Lebiediew – 14+1 (3,2*,3,3,3)
14. Franciszek Karczewski – 5+1 (3,1*,1)
15. Krzysztof Sadurski – 6+1 (1,3,2*,u)
16. Rafał Karczmarz – 3 (1,2,w)

Trans MF Landshut Devils 
1. Kai Huckenbeck – Z/Z
2. Tobias Busch – 1 (d,0,0,1,-)
3. Valentin Grobauer – 0 (0,0,0,0,-)
4. Mads Hansen – 15 (2,3,3,2,3,1,1)
5. Dimitri Berge – 9 (1,2,2,3,1,d)
6. Norick Bloedorn – 7 (2,0,1,1,1,2)
7. Mario Niedermeier – 0 (0,0,w)

fot. Dariusz Błażejowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×