Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wielkie cele juniora Apatora Toruń już na początku sezonu! – „przełożyć swoje doświadczenie na większe zdobycze punktowe w PGE Ekstralidze”

Apatora Toruń
Fot. Krzysztof Kożuch

Autor: Redakcja

Wielkie cele juniora Apatora Toruń już na początku sezonu! – „przełożyć swoje doświadczenie na większe zdobycze punktowe w PGE Ekstralidze”

Krzysztof Lewandowski, młody zawodnik KS APATORA Toruń, podsumował swoje pierwsze trzy sezony w PGE Ekstralidze, dzieląc się refleksjami i planami na przyszłość. W rozmowie z ekstraliga.pl, Lewandowski opowiedział o swoim rozwoju, doświadczeniach oraz wyzwaniach, jakie napotkał w trakcie swojej kariery.

W trakcie debiutanckiego sezonu, Krzysztof Lewandowski miał okazję zapoznać się z atmosferą PGE Ekstraligi. Mimo pustych trybun z powodu pandemii, zawodnik skupił się na dostosowaniu się do kamery i obecności kibiców. Kolejny rok traktował jako okres implementacji zdobytej wiedzy, koncentrując się na eliminowaniu czynników pozasportowych. Wyniki były zadowalające, jednak sezon 2023 okazał się trudniejszy z powodu kontuzji i niestabilnej formy.

–  Pierwszy sezon był dla mnie sezonem zapoznawczym, w którym zawody były dla mnie najmniejszym obciążeniem. Musiałem przede wszystkim przyzwyczaić się do kamer i kibiców, bo niestety zaczynałem swoje starty w sezonie, w którym był koronawirus, więc trybuny były puste. Jeśli chodzi o drugi sezon, to starałem się w nim wdrożyć to, co nauczyłem się w debiutanckim roku.

Zawodnik podkreślił, że rok ubiegły był dla niego wyzwaniem ze względu na różnice w jakości zawodów oraz problemy zdrowotne. Niemniej jednak, Lewandowski patrzy przed siebie z determinacją i ambicją. Jego głównym celem na nadchodzący sezon jest skupienie się nie tylko na biegach juniorskich, ale również na zdobywaniu punktów w rywalizacji z seniorami. Zawodnik uważa, że nadszedł czas, aby przekształcić swoje doświadczenie w konkretny sukces punktowy w PGE Ekstralidze.

Moim celem było przede wszystkim nierozpraszanie się czynnikami poza sportowymi i poszło mi to całkiem nieźle. Zeszły sezon był natomiast przeplatany meczami zarówno trochę lepszymi, jak i gorszymi oraz kontuzjami, które doskwierały mi przez większość sezonu. Był to dla mnie bardzo ciężki sezon i nie jestem z niego zadowolony.

Krzysztof Lewandowski wyraził również wdzięczność za wsparcie klubu KS APATOR Toruń, którym reprezentuje. Podkreślił rolę doświadczonych sportowców, którzy stanowią dla niego wzór do naśladowania. Młody zawodnik zaznaczył, że pragnie kontynuować rozwijanie swoich umiejętności i zdobywać doświadczenie, aby stawać się silniejszym konkurentem na torze.

 Jeśli chodzi o przyszły rok, to chcę skoncentrować się nie tylko na biegach juniorskich, ale i odbierać punkty również seniorom. Myślę, że najwyższa pora, by przełożyć swoje doświadczenie na większe zdobycze punktowe w PGE Ekstralidze.

Jednak pomimo trudności, Krzysztof Lewandowski nie traci optymizmu i jest gotów podjąć wyzwania przyszłego sezonu z determinacją i pełnym zaangażowaniem. Kluczowym elementem jego planu jest skoncentrowanie się na równoczesnym zdobywaniu punktów w zawodach juniorskich i seniorów, co ma przyczynić się do osiągnięcia większych sukcesów w prestiżowej PGE Ekstralidze.

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
Apator Toruń
Fot. Łukasz WIlk

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *