Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

O dwóch takich co ukradli emocje – Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz [66:24]

GKM Grudziądz

Autor: Jagoda Burka

O dwóch takich co ukradli emocje – Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz [66:24]

Betard Sparta Wrocław z łatwością pokonała ZOOleszcz GKM Grudziądz 66:24. Dla Spartan był to łatwy mecz, a dla grudziądzan pożegnanie z fazą Play Off. Rajderem meczu został Tai Woffinden, który zdobył duży komplet osiemnastu punktów. 

Betard Sparta już po pierwszych dwóch biegach odrobiła ośmio punktową stratę z pierwszego meczu obu drużyn. Po trzech biegach Spartanie wygrywali aż różnicą dwunastu punktów. W całym spotkaniu mieliśmy aż jedenaście podwójnych wygranych gospodarzy, trzy remisy i jedną wygraną gości 2:4. Warto docenić ten ostatni wynik, ponieważ była to także jedyna trójka po stronie gości. Norbert Krakowiak zdołał uporać się z Maciejem Janowskim, a Krzysztof Kasprzak dojechał do mety przed Bartłomiejem Kowalskim.

Meczowi nie towarzyszyło dużo emocji przez jego jednostronność, jednak jeden bieg okazał się być także biegiem wieczoru. Mowa o dziesiątym wyścigu i upadku Kacpra Pludry oraz Fredrika Jakobsena. Juniora GKMu Grudziądz pociągnęło i wpadł w jadącego za nim Jacobsena, więc młody zawodnik został wykluczony z powtórki. Druga odsłona tego wyścigu także była arcyciekawa. Frederik Jakobsen na trzecim okrążeniu zanotował defekt motocykla i zdecydował się, by całe 352 metry przebiec razem z motocyklem. Przez całą jego męczącą drogę towarzyszył mu Tai Woffinden, który jadąc “na pół gazu” wspierał Duńczyka. 

Po stronie gospodarzy trzech zawodników okazało się niepokonanych. Tai Woffinden, który od meczu z Lesznem notuje zwyżkę formy, zdobył komplet osiemnastu punktów. Tym samym powtórzył swój wynik z meczu z Arged Malesą Ostrów. Dan Bewley oraz Gleb  Czugunow zdobyli płatny komplet punktów, osiągając piętnaście punktów z trzema bonusami. Maciej Janowski stracił tylko jedno “oczko” i zanotował na swoim koncie trzynaście punktów z czterema bonusami. Formacja juniorska zdobyła pięć punktów. 

Najjaśniejszym punktem drużyny gości był Norbert Krakowiak, który zdobył dziewięć punktów. Gołębiom zabrakło punktów przede wszystkim Krzysztofa Kasprzaka, któremu doskwierał ból ramienia. Słabszy występ, bowiem pięciopunktowy z bonusem, zanotował Przemysław Pawlicki, co też wpłynęło na wynik spotkania. Powyższa dwójka nie pokazała 100% swoich umiejętności i ich punktów zabrakło drużynie GKMu do lepszego wyniku. Frederik Jakobsen także nie miał szczęścia w tym meczu, zdobywając tylko trzy punkty z bonusem, jednak z pewnością w oczach kibiców po tym meczu figuruje jako “walczak”. Formacja juniorska zdobyła pięć punktów.

Taki wynik wpuszcza Betard Spartę Wrocław do fazy play off, jednak z którego miejsca jest sprawą otwartą. Leży to w rękach pozostałych drużyn i wyników ich spotkań. Aktualnie Spartanie wyprzedzili w ligowej tabeli Fogo Unię Leszno i awansowali na piąte miejsce. Dla ZOOleszcz GKMu Grudziądz jest to pożegnanie się z możliwością awansu do ćwierćfinałów PGE Ekstraligi. To już kolejny rok grudziądzan, w którym bardzo niewiele zabrakło do wejścia do play off’ów.          

Betard Sparta Wrocław – 66

 • 9. Gleb Czugunow – 15+3 (2*,2*,3,3,3,2*)
 • 10. Mateusz Panicz – nie startował
 • 11. Tai Woffinden – 18 (3,3,3,3,3,3)
 • 12. Zastępstwo zawodnika
 • 13. Maciej Janowski – 13+4 (2*,2,3,2*,2*,2*)
 • 14. Michał Curzytek – 2+1 (2*,0,0)
 • 15. Bartłomiej Kowalski – 3 (3,0,d)
 • 16. Daniel Bewley – 15+3 (3,2*,2*,2*,3,3)

ZOOleszcz GKM Grudziądz – 24

 • 1. Krzysztof Kasprzak – 2 (1,0,1,d,-,-)
 • 2. Seweryn Orgacki – nie startował
 • 3. Frederik Jakobsen – 3+1 (0,1,1*,1,0,0)
 • 4. Przemysław Pawlicki – 5+1 (1*,0,0,2,1,1)
 • 5. Zastępstwo zawodnika
 • 6. Kacper Pludra – 4 (1,2,1,w,0,0)
 • 7. Wiktor Rafalski – 1 (0,-,1)
 • 8. Norbert Krakowiak – 9 (1,3,1,2,1,1)

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *