Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Dariusz Śledź: „Nie oglądamy się na inne ekipy”

Dariusz Śledź

Autor: Sebastian Krauz

Dariusz Śledź: „Nie oglądamy się na inne ekipy”

W ostatnim piątkowym meczu 13 rundy PGE Ekstraligi, Betard Sparta Wrocław pokonała ZOOleszcz GKM Grudziądz 66:24. Podczas meczu ciekawych wywiadów udzielili Janusz Ślączka, Dariusz Śledź, Bartłomiej Kowalski, Maciej Janowski oraz Norbert Krakowiak.

Przed meczem trener miejscowych Dariusz Śledź powiedział, że mecz z GKM-em był bardzo ważny, ponieważ obie ekipy miały stoczyć bezpośrednią rywalizację o Play Off.

– Dzisiejszy mecz musimy wygrać i wierzymy, że zdobędziemy bonus. Koncentrujemy się na dzisiejszym meczu i nie oglądamy się na inne ekipy – dodał trener miejscowych.

– Chcemy pojechać dobry mecz. Wiadomo, drużyna jest porozbijana, ale chcemy walczyć do końca o Play Offy, bo na to liczą nasi kibice oraz sponsorzy. Trzeba zacisnąć zęby i jechać – powiedzieł przed meczem Janusz Ślączka, trener GKM-u.

Trener przyjezdnych zapytany o stan zdrowia Krzysztofa Kasprzaka powiedział, że jeszcze nie jest on w pełni sprawny po ostatnim wypadku. Mocno poobijany był również Przemysław Pawlicki. Zwracał również uwagę na to, jak ciężki jest tor we Wrocławiu, oraz że Betard Sparta na własnym torze jest bardzo mocna.

Bewley
fot. Emilia Hamerska – Lengas

Po bardzo mocnym początku wrocławian (18:6 po pierwszej serii) Daniel Bewley zwracał uwagę na to, że tor we Wrocławiu zmienił się mocno w ostatnich latach i obecnie zdecydowanie lepiej mu się na nim jeździ niż wtedy gdy przychodził do ekipy Betard Sparty.

Musimy skupić się na meczu, bo ten mecz nie jest jeszcze wygrany – dodał Brytyjczyk.

Mecz we Wrocławiu układał się do jednej bramki i gospodarze pewnie prowadzili od początku. Do fatalnej kraksy doszło w biegu 10 gdy pociągnęło Kacpra Pludrę który nie opanował motocykla i wpadł na napędzającego się Jakobsena. Upadek wyglądał bardzo poważnie, ale obaj zawodnicy na szczęście wstali o własnych siłach.

– Takie projekty jak Speedway Ekstraliga Camp są ważne, ponieważ żużel to obecnie również więcej rzeczy niż tylko przygotowanie (medycyna czy psychologia, za pytaniem T. Lorka). Może któregoś z tych zawodników zobaczymy w przyszłości w PGE Ekstralidze. Obecnie dużo trenuję i cieszę się jazdą – mówił Bartłomiej Kowalski.

Mecz zakończył się pogromem gospodarzy 66:24. Po meczu na temat spotkania wypowiedzieli się Norbert Krakowiak oraz Maciej Janowski.

– Zabrakło nam prędkości. Starty mieliśmy w miarę niezłe, ale na dystansie nie potrafiliśmy tego wykorzystać – mówił Krakowiak. Zwracał też uwagę na to, że był to trudny sezon dla ekipy z Grudziądza.

Janowski zwracał uwagę na to, że wygrana w Lesznie pomogła uwierzyć zawodnikom Sparty w to, że mogą jeszcze powalczyć o coś więcej w tym sezonie niż tylko awans do Play Off.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *