Przejdź do treści
Wywiady/Artykuły

Bartek Smektała: „Liczę na kolejne złoto”

Bartek Smektała: „Liczę na kolejne złoto”

Autor: Redakcja

Bartek Smektała: „Liczę na kolejne złoto”

Marcin Mazurkiewicz: Jak wyglądały u Ciebie ostatnie 2-3 miesiące? Jak starałeś się utrzymać formę fizyczną? Czy myślisz, że jesteś w dobrej kondycji przed długo wyczekiwanym rozpoczęciem sezonu? 

Bartek Smektała: Spędzałem ten czas w domu, było kilka rzeczy do zrobienia na które wcześniej nie miałem czasu. Oczywiście trenowałem i przygotowywałem się do sezonu. Myśle ze czas pokaże jak moja forma, aktualnie czuje się bardzo dobrze.

Marcin Mazurkiewicz: Jak samopoczucie po wykonanych testach na obecność koronawirusa? W sieci krążą informacje, że co nie u niektórych to nawet łza się pojawiła. 

Bartek Smektała: To uczucie nie należy do przyjemnych, nawet twardziele wymiękali.

Marcin Mazurkiewicz: Nawiązują do panujących obostrzeń w Polsce jak i na świecie, które nie ominą świata żużlowego, Nas kibiców ciekawi jak sobie wyobrażasz zawody z jednym mechanikiem w boxie. Będziesz stawiał na pełną koncentrację podczas meczu, czy będziesz też pomagał mechanikowi? 

Bartek Smektała: To będzie bardzo trudne wyzwanie. Jeden mechanik na zawodnika to zdecydowanie za mało. Oczywiście lubię pracować przy motocyklach ale na meczu muszę być skoncentrowany na wyścigu. Musimy sobie jakoś pomagać.

Marcin Mazurkiewicz: Tegoroczny sezon zaczynasz jako senior. Jak wiemy formacja seniorska leszczyńskich byków jest na wysokim poziomie. Myślisz, że trener Piotr Baron myśli o Tobie jak o „swoim asie w rękawie”? 

Bartek Smektała: Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Zapewniam, że jestem przygotowany i do dyspozycji w każdych warunkach.

Marcin Mazurkiewicz: Jeśli chodzi o kwestie sprzętowe, czy mógłbyś nam zdradzić czy motocykle są już w pełni gotowe do jazdy? 

Bartek Smektała: Motocykle przygotowane zawsze są na początku Marca, teraz trzeba je odkurzyć.

Marcin Mazurkiewicz: Teraz pytanie najczęściej zadawane. Jak jazda przy pustych trybunach wpłynie na Ciebie? Wiadomo, że stadion wypełniony po brzegi, niosący się doping i okrzyki mega motywują i nakręcają. Jak z nią będzie? 

Bartek Smektała: Zadajcie to pytanie po pierwszym meczu. Osobiście uważam, że będzie to dosyć dziwne, zaczynam tęsknić za atmosfera meczową i myśle, że w najbliższym czasie kibice wrócą na stadiony.

Marcin Mazurkiewicz: Liga w tym sezonie wydaje się być wyrównana. Jakie jest Twoje zdanie na temat walki o złoto DMP, czy uważasz, że jesteście w stanie po raz kolejny obronić to co od paru lat należy do Was?

Bartek Smektała: Jestem zawodnikiem Unii Leszno i bardzo w ten klub wierzę, liczę na kolejne złoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *