Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Wiceprezes PSŻ Poznań komentuje sytuację Unii Tarnów -„podatnicy zapłacą za głupotę ludzi”

Żużel

Autor: Redakcja

Żużel. Wiceprezes PSŻ Poznań komentuje sytuację Unii Tarnów -„podatnicy zapłacą za głupotę ludzi”


Unia Tarnów bardzo stara się znaleźć sposób na ratowanie swojego klubu, który jest w trudnej sytuacji finansowej i chce wziąć udział w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej. Jednak wiceprezes PSŻ Poznań ostro skrytykował działania Unii, uważając je za nieskuteczne. o wycofaniu się głównego sponsora klub jest blisko bankructwa, ale działacze desperacko walczą, aby znaleźć nowe wsparcie.

Wiceprezes PSŻ zasugerował, że próby Unii nawiązania kontaktów ze spółkami państwowymi to tylko marnowanie czasu. Wspomniał też o nieodpowiedzialnym wydawaniu pieniędzy przez zarząd klubu i inne osoby. To bardzo mocne słowa, które jeszcze bardziej podkreślają trudną sytuację Unii Tarnów. Czas do inauguracji ligi jest bardzo krótki, więc klubowi zaczyna brakować czasu na znalezienie rozwiązania.

Oto treść komentarza Artura Banacha (pisownia oryginalna).

Kpina totalna z innych klubów. Mam pytanie do Pana posła Ireneusza Rasia, dlaczego nich nie pomógł Kolejarzowi Rawicz, czy Wandzie Kraków lub Polonii Piła jak się wycofała z rozgrywek. Takimi działaniamy przyczyniamy się do tego ,że zarząd Unii Tarnów siedzi sobie w wygodnych fotelach i czekają aż Państwo przeleje 5 mln złotych na konto i jeszcze na tym zarobią.

Też jestem działaczem pierwszoligowego klubu i wiem ile pracy musimy włożyć w to, żeby domknąć budżet i inne kluby borykają się z tym samym. Jestem przedsiębiorcą i płacę duże podatki, ale nie po to, żeby Państwo rozdawało to na prawo i lewo nierobą i nieudaczniką. Podpisywać kontrakty za wielkie kwoty każdy potrafi. Budować drużynę ponad możliwości budżetowe potrafią tylko tacy działacze ,którzy myślą że im się należy, bo podatnicy zapłacą za głupotę ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o wolnym rynku i prowadzenia biznesu, bo prowadzenie klubu to też umiejętności biznesowe.

Panie pośle, niech Pan sobie wyobrazi, że prowadzi Pan trzy spółki, które są Pana własnością, jedna z nich przynosi straty a dwie zysk, to co Pan robi, rozdaje Pan zyski z tych dwóch, czy przerzuca Pan środki do tej z ujemnym bilansem, aby postawić ją na nogi. Każdy człowiek biznesu bez zastanowienia zrobi to drugie, a nie będzie przyczyniał się do upadku trzech biznesów.

Recepta jest prosta, zarząd do dymisji, a klubem niech się zajmą osoby, które wiedzą jak się w tej dyscyplinie obracać, a nie załatwiać sprawy przy zielonym stoliku. P.S Trzymam kciuki i życzę jak najlepiej Unii Tarnów , ale nie w takim wydaniu, bo to nie jest żadne wyjście długoterminowe, tylko chwilowe wyrzucenie pieniędzy w błoto – czytamy na Facebooku.

376815067 986952972344784 3118951429420662143 n
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *