Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Andrzej Lebiediew z najwyższą średnią a Max Fricke z największą ilością punktów

Andrzej Lebiediew
Fot. Piotr Buczkowicz

Autor: Sebastian Krauz

Andrzej Lebiediew z najwyższą średnią a Max Fricke z największą ilością punktów

Sezon 2022 w eWinner 1 Lidze za nami. Najskuteczniejszym zawodnikiem tych rozgrywek został Andrzej Lebiediew, który uzyskał najlepszą średnią biegopunktową. Najwięcej punktów zdobył natomiast Max Fricke.

W sezonie 2022, dwóch zawodników złamało barierę 200 punktów. Rekordzista Max Fricke ze Stelmet Falubazu zdobył ich 209. Drugim zawodnikiem który załamał tę barierę jest właśnie Andrzej Lebiediew. Australijczyk wygrał natomiast najwięcej biegów, bo aż 51, jednak to Andrzej Lebiediew uzyskał najlepszą średnią.

Miejsce 10. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno), średnia 2,040

Najlepszą dziesiątkę otwiera pierwszy reprezentant Wilków Krosno. Zawodnik który do “Watahy” przeniósł się z Apatora miał kapitalny początek sezonu. W końcówce jednak złapał zniżkę formy i już nie błyszczał tak bardzo jak na początku. Problemy sprzętowe oraz kontuzja które trapiły go w końcówce sezonu, uniemożliwiły mu ustabilizowanie formy. Po awansie pożegnał się z Wilkami.

Miejsce 9. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 2,043

Do Falubazu przeniósł się z ekstraligowego Motoru i miał być liderem “Myszy”. Przejście do niższej klasy rozgrywkowej, wyszło mu na dobre, bowiem znów widzieliśmy odważnego “Buczka”, który walczył o każdy centymetr toru. Jeszcze przed zakończeniem sezonu dużo mówiło się o tym, że o jego względy zabiegał między innymi GKM Grudziądz. On jednak zdecydował się zostać w Zielonej Górze.

Miejsce 8. Vaclav Milik (Cellfast Wilki) 2,051

Po wielu latach, wraca do PGE Ekstraligi, bo klub już poinformował o przedłużeniu kontraktu z Czechem. Niewątpliwie jest jednym z ojców sukcesu Wilków, do których trafił w ubiegłym roku, po tym jak Wilki zaliczyły makabryczny wręcz początek sezonu. Od tamtego czasu prezentuje równy poziom, co udowodnił również w tym roku, a zwłaszcza w fazie play-off.

Miejsce 7. Rohan Tungate (Stelmet Falubaz) 2,053

Od kilku lat ścisła czołówka eWinner 1 Ligi i jeden z najrówniejszych jej zawodników, który ma za sobą już starty w PGE Ekstralidze. Australijczyk w Zielonej Górze wrócił znów do najwyższej formy, a także mocno przywiązał się do miasta oraz kibiców, o czym wielokrotnie sam mówił. W przyszłym roku również będzie bronił barw “Myszy” które ma wprowadzić do elity.

Miejsce 6. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) 2,200

Jedyny junior w dziesiątce najskuteczniejszych zawodników eWinner 1 Ligi. Przyjemski w całym sezonie wystąpił w 75 biegach i tylko w 12 nie przywiózł punktów. Wydawało się, że po kolejnym świetnym sezonie skusi się na ofertę z PGE Ekstraligi, jednak ten pozostaje wierny “Gryfom”.

Andrzej Lebiediew prostuje informacje oraz przedłuża kontrakt w Krośnie

Miejsce 5. Rasmus Jensen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 2,250

Zawodnik, o którym ostatnio jest niezwykle głośno w związku z transferem do Falubazu Zielona Góra. Dla Wybrzeża zdobył aż 195 punktów i 12 bonusów i był prawdziwym liderem i kapitanem swojej drużyny, którą wraz z Timo Lahtim wprowadził do fazy play-off. W kolejnym sezonie Duńczyk pojedzie dla Stelmet Falubazu i to z pewnością jest duży awans w jego karierze.

Miejsce 4. Kai Huckenbeck (Trans MF Landshut Devils) 2,288

Zawodnik absolutnej rewelacji tego sezonu, czyli Trans MF Landshut. Huckenbeck w znaczący sposób przyczynił się tego, że Bawarczycy utrzymali się lidze, mimo że przed sezonem były skazywane na pożarcie. Wobec kontuzji Martina Smolinskiego, na jego barki padł ciężar liderowania “Diabłom”, z którym świetnie sobie poradził. Przed sezonem Huckenbeck postawił na holenderskiego tunera Berta van Essena, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Miejsce 3. Max Fricke (Stelmet Falubaz) 2,309

W sezonie 2022 zdobył najwięcej punktów (209) i wygrał najwięcej biegów (51). Za nim wprost kapitalny sezon, który poskutkował transferem powrotnym do PGE Ekstraligi (GKM Grudziądz). W fazie play-off, przytrafiły mu się dwie poważne kontuzje, które go mocno wyhamowały. Mimo wszystko był zdecydowanym liderem Falubazu i jego starta, dla “Myszy” może okazać się znacząca.

Miejsce 2. Kenneth Bjerre (Abramczyk Polonia) 2,333

Trochę nieoczekiwanie i z tylnego fotela wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników na zapleczu PGE Ekstraligi. Polonia jeszcze przed drugim meczem półfinałowym zdecydowała się przedłużyć z nim kontrakt. Podobnie jak Buczkowskiemu, jemu także transfer na niższy poziom rozgrywkowy wyszedł na dobre.

Miejsce 1. Andrzej Lebiediew (Cellfast Wilki) 2,374

Tylko w dwóch biegach tego sezonu nie zdobył punktów. 39 trójek, 200 punktów, 16 bonusów, to wynik Łotysza, który po wielu latach, wraca do PGE Ekstraligi, w której najlepiej spisywał się w pierwszym sezonie w Sparcie Wrocław. Kapitan Wilków chce udowodnić, że jest znów gotowy na starty w elicie.

Statystyki za polskizuzel.pl

Fot. Piotr Buczkowicz

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×