Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Andrzej Lebiediew o różnicach sprzętowych między 1 ligą, a Ekstraligą

Andrzej Lebiediew
Fot. Pa

Autor: Paweł Płóciniak

Andrzej Lebiediew o różnicach sprzętowych między 1 ligą, a Ekstraligą

Gościem magazynu Best Speedway TV był kapitan Wilków Andrzej Lebiediew. Łotysz opowiedział o różnicach, jakie zachodzą w przygotowaniu sprzętowym do sezonu między dwoma poziomami rozgrywkowymi w Polsce oraz o tym, kto będzie jego tunerem w zbliżającym się sezonie.

Sajfutdinow w rozmowie dla Speedway Star. Był gotowy na zakończenie kariery

Najskuteczniejszy zawodnik 1 ligi w sezonie 2022 Andrzej Lebiediew wywalczył awans ze swoją drużyną Cellfast Wilkami Krosno do PGE Ekstraligi, w niej Łotysz ma być jednym z liderów zespołu, którego głównym celem jest utrzymanie się w elicie. 28-latek ostatnio był gościem magazynu Best Speedway TV, w którym opowiedział o tym, czy są jakieś różnice w sprzęcie ekstraligowym, a 1 ligowym i od jakich tunerów jednostek będzie używał.

– Jakbym wiedział, gdzie specjalnie robią silniki na ekstraligę, na pewno już bym zamówił z 10 lat temu.
Korzystam z zaufanych fachowców, tunerów już od lat. Moimi silnikami będą się zajmowali warsztat rodziny Kowalskich i Ashley’a Holloway’a.

Już w tym tygodniu na kanale you tube. Marcin Nowak w poniedziałek, a w środę powracający Marek Grzyb. Kliknij – TUTAJ

Także od lat korzystam z obu panów i uważam, że to jest czołówka po prostu tunerska na świecie i nie mogę sobie życzyć czegoś lepszego, także to wszystko w moich rękach, w mojej głowie, by przekazać wiedze do tych panów, którzy przygotowują te silniki, a ci ludzie w warsztatach już wiedzą, co zrobić przy odpowiedniej informacji od zawodnika, także mój cel jest taki, by jak najwięcej tych informacji zebrać i potem przynieść i włożyć to, co potrzebuje, bo wiem, że ci ludzie mogą zrobić to, co ty chcesz, ale musisz to przekazać. – powiedział Andrzej Lebiediew

Andrzej Lebiediew stwierdził również, że przygotowanie nie różni się za bardzo w porównaniu do 1 ligi, przyznał, że w tym roku nie oszczędzał na sprzęcie i zainwestował nawet więcej niż w ubiegłym roku, spowodowane jest to tym, że kontrakty ekstraligowe są wyższe niż w 1 lidze, tak więc kapitan beniaminka uważa, że jest mocny sprzętowo i bardzo dobrze przygotowany do zbliżającego się sezonu.

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *