Przejdź do treści
Aktualności/Składy/Turnieje Drużynowe

6. Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej w Łodzi [ZAPOWIEDŹ]

Mecz Narodów

Autor: Edyta Wojdeł

6. Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej w Łodzi [ZAPOWIEDŹ]

Przed łódzkimi fanami żużla kolejny Mecz Narodów. W niedzielę 30.07.2023 O GODZ. 15:00 na Moto Arenie Łódź odbędzie się szósta edycja tego wydarzenia. Jak co roku przed miłośnikami czarnego sportu wystąpią cztery drużyny: Orły (Polska), Kangury (Australia), Europejczycy (Unia Europejska) i Wojownicy (Ukraina).

Łódzki Mecz Narodów zapoczątkowany został w 2018 roku. Jest on również swego rodzaju formą uczczenia pamięci kobiety, która założyła firmę H. Skrzydlewska. Zakłady te są sponsorem tytularnym klubu żużlowego H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. To właśnie matka obecnego Sponsora Honorowego Witolda Skrzydlewskiego, Helena Skrzydlewska, kilkanaście lat temu na wyraźne życzenie wnuczki, zdecydowała o rozpoczęciu finansowego wsparcia sportu żużlowego w Łodzi.

Pierwsze zawody były jednocześnie połączone z otwarciem nowego łódzkiego obiektu, znanego obecnie jako Moto Arena Łódź. W Meczu Narodów występują zawsze cztery zespoły. Stałymi uczestnikami są drużyny Orłów (Polska) i Kangurów (Australia). W historii zawodów żużlowi przedstawiciele Polski wygrali jednokrotnie w 2019 roku. Wszystkie pozostałe triumfy, łącznie z ubiegłorocznym należały do Kangurów.

W żużlowej łódzkiej imprezie co roku udział biorą zarówno zawodnicy drużyny H. Skrzydlewska Orła Łódź jak i zaproszeni goście. Są to z reguły reprezentanci wszystkich trzech lig żużlowych. Wśród bardziej znanych zawodników, którzy brali udział w edycjach Meczu Narodów, możemy wyróżnić: Jasona Doyle’a, Artioma Łagutę, Chrisa Holdera, Andrzeja Lebiediewa, Patryka Dudka, Roberta Lamberta czy też Janusza Kołodzieja. W tym sezonie do plejady gwiazd dołączy między innymi — Tai Woffinden.

W tym roku święto łódzkiego żużla zaplanowano w nowej odsłonie. 6. Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej miał odbyć się nie na zakończenia, a na rozpoczęcie sezonu. Jednakże z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, a co za tym idzie brak odpowiednich możliwości przygotowania toru, termin spotkania został zmieniony. Tegoroczne spotkanie jednak ponownie będzie miało swoją transmisję w internecie.

6. Mecz Narodów 2023 – składy:

Kangury (menadżer: Joanna Skrzydlewska, trener: Janusz Ślączka)
1. Brady Kurtz
2. Tai Woffinden
3. Tom Brennan
4. Jason Doyle

Europejczycy (menadżer: Krzysztof Kwiatkowski, trener: Piotr Świderdski)
1. Andrzej Lebiediew
2. Vaclav Milik
3. Mads Hansen
4. Niels Kristian Iversen

Wojownicy (menadżer: Tomasz Trela, trener: Lech Kędziora)
1. Wiktor Trofimow
2. Wadim Tarasienko
3. Aleksander Łoktajew
4. Timo Lahti

Orły (menadżer: Włodzimierz Tomaszewski, trener: Marek Cieslak)
1. Norbert Krakowiak
2. Jakub Jamróg
3. Mateusz Tonder
4. Grzegorz Walasek

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA YouTube

fot. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *