Przejdź do treści
Aktualności

Podsumowanie 5. Meczu Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej

Meczu Narodów

Autor: Edyta Wojdeł

Podsumowanie 5. Meczu Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej

17 września odbył się piąty Mecz Narodów imienia Heleny Skrzydlewskie na łódzkiej Moto Arenie. Na torze w Łodzi wygrała drużyna Kangurów. W dotychczasowej historii tych zawodów żużlowcy reprezentujący barwy Australii triumfowali wcześniej już trzykrotnie.

Łódzki Mecz Narodów zapoczątkowany został w 2018 roku. Jest on również swego rodzaju formą uczczenia pamięci kobiety, która założyła firmę H. Skrzydlewska. Zakłady te są sponsorem tytularnym klubu żużlowego H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. To właśnie matka obecnego Sponsora Honorowego, Helena Skrzydlewska, kilkanaście lat temu zdecydowała o rozpoczęciu finansowego wsparcia czarnego sportu w Łodzi.

Pierwsze zawody były jednocześnie połączone z otwarciem nowego łódzkiego obiektu, znanego obecnie jako Moto Arena Łódź. W Meczu Narodów występują zawsze cztery zespoły. Stałymi uczestnikami są drużyny Orłów (Polska) i Kangurów (Australia). W historii zawodów przedstawiciele Polski wygrali jednokrotnie w 2019 roku. Wszystkie pozostałe triumfy należały do Kangurów.

W łódzkiej imprezie co roku udział biorą zarówno zawodnicy drużyny H. Skrzydlewska Orła Łódź jak i zaproszeni goście. Są to z reguły reprezentanci wszystkich trzech lig żużlowych. Wśród bardziej znanych zawodników, którzy brali udział w edycjach Meczu Narodów możemy wyróżnić: Jasona Doyle’a, Artioma Łagutę, Chrisa Holdera, Andzejsa Lebiediewa, Patryka Dudka, Roberta Lamberta czy też tegorocznego uczestnika Janusza Kołodzieja.

Tegoroczne zawody z uwagi na termin nie opiewały co prawda plejadą żużlowych gwiazd. W tym samym dniu rozgrywany był również Memoriał Krystiana Rempały w Tarnowie oraz przedostatnia runda Speedway Grand Prix w Malilli. Jednak pomimo udziału większej ilości mniej topowych zawodników, jak zawsze w Łodzi mieliśmy okazję obserwować przyjemne ściganie.

Podczas zawodów komplet punktów wywalczył, doskonale spasowany tego dnia z łódzkim owalem – Janusz Kołodziej. Daniel Jeleniewski zaliczył raz taśmę, a Brady Kurtz defekt. Największych emocji kibicom czarnego sportu dostarczył bez wątpienia piętnasty bieg, który z uwagi na upadki powtarzany był dwukrotnie, a dodatkowo towarzyszyły mu problemy techniczne. Sędzia zawodów utracił możliwość oglądania powtórek i musiał udać się do strefy mediów transmitujących wieczorne zmagania w Łodzi.

WYNIKI:

Kangury (Australia):
1. Brady Kurtz – 7 pkt
2. Luke Becker – 8 pkt
3. Tom Brennan – 6 pkt
4. Tomasz Gapiński – 8 pkt
17. Nikodem Bartoch – 0 pkt

Europejska:
5. Niels Kristian Iversen – 9 pkt
6. Eduard Krcmar – 5 pkt
7. Kevin Juhl Pedersen – 7 pkt
8. Tim Soerensen – 5 pkt
18. Aleksander Grygolec – 0 pkt

Wojownicy (Ukraina):
9. Janusz Kołodziej – 12 pkt
10. Marko Levishyn – 5 pkt
11. Witalij Łysak – 1 pkt
12. Andrij Rozaluk – 1 pkt
19. Jakub Sroka – 0 pkt

Orły (Polska):
13. Daniel Jeleniewski – 4 pkt
14. Szymon Szlauderbach – 3 pkt
15. Marcin Nowak – 8 pkt
16. Norbert Kościuch – 5 pkt
20. Mateusz Dul – 1 pkt

fot. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *