Przejdź do treści
Krajowa Liga Żużlowa

Dla kogo derby południa? TEXOM Stal Rzeszów VS Grupa Azoty Unia Tarnów [ZAPOWIEDŹ]

Derby południa
Fot. Jakub Malec

Autor: Marcin Boroch

Dla kogo derby południa? TEXOM Stal Rzeszów VS Grupa Azoty Unia Tarnów [ZAPOWIEDŹ]

Na inaugurację 14. kolejki 2. ligi żużlowej rozpędzona Unia Tarnów zmierzy się na wyjeździe walczącą o 1. miejsce po rundzie zasadniczej Stal Rzeszów. Spotkanie to, może zadecydować o układzie par w walce o awans na zaplecze PGE Ekstraligi.

Żużel. Znamy Grupy Półfinałowe DMPJ

Tarnowianie w ostatnich tygodniach są w znakomitej formie, bowiem posiadają obecnie passę 4. z rzędu zwycięstw. Co lepsza, były to triumfu dość spokojne i pewne. Najbardziej wrażenie robić mogła wygrana nad liderem rozgrywek, Kolejarzem Opole, których tarnowianie „ograli” różnica aż 18 punktów, zgarniając pełną pulę. Ponadto pokonali Polonie Piłę (51:38), Kolajarz Rawicz (62:28) i Lokomotiv Daugavpils (41:38). W zespole warto zwrócić na uwagę na Ernesta Kozę i Pawła Miesiąca. Reprezentanci Polski w trzech ostatnich meczach kończyli z dwucyfrówką na koncie, a Miesiąc nawet w czterech ostatnich.

Z kolei forma rzeszowian można określić jako nierówną. Przed tygodniem wygrali bardzo wysoko z Rawiczem 70:19, lecz jak wiemy, rawiczanie mają swoje problemy i nie są wyznacznikiem aktualnej dyspozycji danej drużyny. Przed tych spotkaniem ponieśli dwie porażki, kolejno 42:48 z Piłą i Daugavpils 42:48. Zatem w starciu z tarnowianami wyjadą się nie być faworytem. Do meczu przystąpią jednak w 16 – punktowym zapasem.

TEXOM Stal Rzeszów — Grupa Azoty Unia Tarnów, 26 sierpnia, sobota, godzina 14:00, transmisja Canal + Sports 5

Awizowane składy:

Stal Rzeszów:

9. Marcin Nowak

10. Krystian Pieszczek

11.

12. Jacob Thorsell

13. Peter Kildemand

14. Anders Rowe

15. Wiktor Rafalski

Unia Tarnów:

  1. Rene Bach
  2. Marko Levishyn
  3. Matic Ivacic
  4. Paweł Miesiąc
  5. Ernest Koza
  6. Szymon Bańbur

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *