Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Zwycięstwo w IMP przepustką do Stali Gorzów? Szymon Woźniak tłumaczy wpływ wygranej na transfer

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Zwycięstwo w IMP przepustką do Stali Gorzów? Szymon Woźniak tłumaczy wpływ wygranej na transfer

Szymon Woźniak z domowym obiektem swojej drużyny Stali Gorzów ma bardzo dobra wspomnienia. Oprócz wielu świetnych doświadczeń już z jazdy w barwach gorzowskiej ekipy wygrał on tam Indywidualne Mistrzostwo Polski, co było wtedy niespodzianką. O wspomnieniach i tym, jaki wpływ na transfer do Gorzowa miały pamiętne dla Woźniaka wydarzenia z 2017 roku, opowiedział w podcaście „Mówi się Żużel”.

Pamiętny IMP w Gorzowie

Szymon Woźniak w przeszłośći dwukrotnie triumfował w finałach krajowych czempionatów na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Raz w 2014 roku odniósł zwycięstwo, zostając Indywidualnym Mistrzem Polski Juniorów, a trzy lata później dołożył do tego wygraną w seniorskich zmaganiach. Pamiętne dla siebie indywidualne wygrane 30-latek wspominał w rozmowie z Jackiem Dreczką.

– Teraz już tych powodów jest coraz więcej, bo skończyłem właśnie szósty sezon w barwach Stali Gorzów […] Ale jeżeli chodzi o te lata wstecz i te indywidualne osiągnięcia, to rzeczywiście Gorzów jest dla mnie naturalnie tym pierwszym skojarzeniem i co ciekawe w MIMP-ie w 2014 roku i w seniorskim IMP-ie w 2017 roku jechałem z numerem 12 na plastronie – mówił w podcaście „Mówi się Żużel” Szymon Woźniak.

Wpływ zwycięstwa na transfer do Stali

W momencie zwycięstwa w mistrzostwach Polski w 2017 roku Woźniak reprezentował jeszcze barwy Sparty Wrocław. Po sezonie zdecydował się on jednak zmienić zespół, a jego wybór padł na gorzowską Stal, w której szeregach ściga się do dzisiaj. W związku z tym nasuwa się myśl, że na transfer do Gorzowa główny wpływ mógł mieć triumf w IMP-ie, jak się okazuję, jednak nie jest to do końca prawda, co wytłumaczył wychowanek Polonii Bydgoszcz.

– Na pewno nie miało tak dużego, jak mogłoby się wszystkim wydawać. Jakiś tam wpływ miało. Ze strony gorzowskiej wtedy ówczesny prezes Zmora pewnie na podstawie tego IMP-u podejmował tą decyzję i on wtedy bardzo chciał mnie pozyskać i Stal wtedy była naprawdę mocno zdeterminowana, żeby ten kontrakt ze mną podpisać, myślę, że na podstawie właśnie tego IMP-u, ale jeżeli chodzi o mnie, to nie było to tak, że zdobyłem IMP w Gorzowie i chcę podpisać kontrakt w Gorzowie. To już bardziej złożona historia – zdradził.

Od zwycięstwa Szymona Woźniaka w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Gorzowie minęło już ponad 6 lat. Od tamtego czasu wiele pozmieniało się w karierze zawodnika, a on sam wszedł, zdaje się na wyższy poziom. W nadchodzącym sezonie czeka go debiut w roli stałego uczestnika cyklu Grand Prix. Jak sobie poradzi? Przekonamy się w tym roku.

W rozmowie z zawodnikiem gorzowskiej Stali były poruszane również inne interesujące tematy. Gorąco zachęcamy do tego, aby zapoznać się z całą rozmową Jacka Dreczki z Szymonem Woźniakiem, która dostępna jest całkowicie za darmo.

żużel na narodowym
Fot. Paweł Wilczyński
Szymonn wozniak
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *