Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Czy zraniona Stal postawi się Włókniarzowi? [ZAPOWIEDŹ]

włókniarz
Fot. Aleksandra Gucia

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Czy zraniona Stal postawi się Włókniarzowi? [ZAPOWIEDŹ]

Już dzisiaj w PGE Ekstralidze przychodzi czas najważniejszych rozstrzygnięć. W drugim niedzielnym ćwierćfinale ebut.pl Stal Gorzów podejmie TAURON Włókniarz Częstochowa. Jest to pojedynek ekip, które zajęły w rundzie zasadniczą trzecią i czwartą lokatę.

Poznaliśmy stan zdrowia Andersa Thomsena! Koniec sezonu Duńczyka?!

Istotną informacją w kontekście tego półfinału jest kontuzja lidera Stali – Andersa Thomsena. Po paskudnym wypadku, który odniósł w Grand Prix Łotwy w Rydze, stracił przytomność. Żużlowiec złamał lewą rękę, cztery żebra i ma wstrząśnienie mózgu. Za Duńczyka nie może być stosowane zastępstwo zawodnika (najwyższą średnią biegopunktową ma Martin Vaculik), więc prawdopodobnie zastąpi go nieopierzony w PGE Ekstralidze Mathias Pollestad.

Z drugiej strony – drużyna gości nie ma ostatnio najlepszej passy. Włókniarz nie wygrał w ciągu ostatnich czterech kolejek ani jednego spotkania, a w trzech nie zdobył więcej niż 39 punktów. Wydaje się, że lepszej okazji na odwrócenie losów w tym sezonie biało-zieloni już mieć nie będą.

ebut.pl Stal Gorzów w obecnej kampanii zainkasował cztery punkty w dwumeczu z TAURON Włókniarzem Częstochową, a pod koniec rundy zasadniczej cechował się wyższą formą od ćwierćfinałowych rywali. Kontuzja lidera jednak wszystko zmienia i to Lwy na chwilę obecną zdają się faworytami.

Pamiętać trzeba jednak, że Stal była w poprzednim sezonie w podobnej sytuacji. W playoffach była trapiona kontuzjami, a w rewanżowym, ćwierćfinałowym pojedynku z Apatorem Toruń żólto-niebiescy musieli radzić sobie i bez Andersa Thomsena, i bez Martina Vaculika. Podopieczni Stanisława Chomskiego jednak dali sobie radę i dotarli do finału rozgrywek.

Awizowane składy:

TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA:
1. Leon Madsen
2. Jakub Miśkowiak
3. Kacper Woryna
4. Maksym Drabik
5. Mikkel Michelsen
6. Kajetan Kupiec
7. Kacper Halkiewicz

EBUT.PL STAL GORZÓW:
9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Jakub Stojanowski

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *