Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Zmienił drużynę, bo nie chciał być rezerwowym. “Przede mną sezon ustabilizowania formy”

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Zmienił drużynę, bo nie chciał być rezerwowym. “Przede mną sezon ustabilizowania formy”

Szymon Szlauderbach zamienił przed sezonem 2024 Abramczyk Polonię Bydgoszcz na poznański PSŻ. Dla wychowanka Fogo Unii Leszno będzie to bardzo istotny sezon, a sam zawodnik obiera sobie za cel ustabilizowanie swojej formy i zdobywania ważnych punktów na zapleczu PGE Ekstraligi.

Obóz PSŻ-u

Zawodnicy PSŻ-u mają już za sobą obóz przedsezonowy. Co prawda nie był to “pełnoprawny” wyjazd drużynowy, ponieważ brakowało większości składu seniorskiego, jednak obecni na nim zawodnicy z pewnością dostali w kość na treningach i mieli również czas na integrację. Szymon Szlauderbach trochę opowiedział o małym zgrupowaniu części składu PSŻ-u.

Obóz był bardzo wymagający, bo była na nim duża liczba treningów. Codziennie rano mieliśmy bieganie po górach, a później kolejny trening i kolejny. Czasami były aż trzy w ciągu jednego dnia. Byliśmy tam ponad siedem dni, więc na pewno w takich warunkach górskich, gdzie jest też dużo śniegu i niższa temperatura, nie jest lekko. Myślę, że wróciliśmy bardziej zahartowani i silniejsi psychicznie. Nie było całej drużyny, bo pojechali tylko juniorzy, Mateusz Dul i ja, więc nie było możliwości spotkać się ze wszystkimi, ale na pewno wśród nas panowała dobra atmosfera i wspólnie z trenerem aktywnie spędzaliśmy czas – mówi wychowanek Unii Leszno dla ekstraliga.pl

Speedway 2. Ekstraliga – liga dla Szlauderbacha

25-latek zakończył w sezonie 2023 starty na pozycji U-24. Za jego sukces można uznać fakt, że terazz już jako 25-letni senior, pozostanie na tym samym szczeblu rozgrywkowym, a więc w Speedway 2. Ekstralidze. Wychowanek leszczyńskiej Unii uważa, że tu jest właśnie jego miejsce. W minionym sezonie uzyskał średnią 1,434 w osiemnastu spotkaniach w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Przeplatał lepsze mecze z tymi słabszymi. Teraz obrał sobie za cel ustabilizowanie formy.

Na ten moment i w tym miejscu, w którym teraz jestem, chciałbym zostać w Speedway 2. Ekstralidze i wiem że stać mnie na dobre punkty. Cieszę się, że tutaj zostałem i przede mną sezon ustabilizowania swojej formy, żeby dobrze funkcjonować na tym drugim poziomie – mówi nowy zawodnik “Skorpionów”.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że Szaluderbach zdecydował się na zmianę barw klubowych. Chciał trafić do zespołu, gdzie będą na niego stawiali. Pozycja rezerwowego czy też zawodnika oczekującego w ogóle go nie interesowała. PSŻ, który po wielu zawirowaniach ostatecznie musiał nieco zmienić koncepcję i budować skład na Speedway 2. Ekstraligę szukał właśnie takich zawodników jak Szymon Szlauderbach.

Myślę, że w Bydgoszczy mieli trochę inną wizję składu, a ja nie chciałem być rezerwowym czy tym branym pod uwagę w drugiej kolejności, więc szukałem takiego klubu, w którym szukali zawodników i tak się złożyło, że dogadałem się z klubem z Poznania – tłumaczy wychowanek Unii Leszno.

Postarają się sprawić niespodziankę. Żużel jest nieprzewidywalny

Poznański klub po raz kolejny jest głównym kandydatem do spadku z drugiego poziomu rozgrywkowego. Na Golęcinie jednak nie wyobrażają sobie, by ponownie nie podołać i nie utrzymać się w lidze (w sezonie 2023 PSŻ zajął ostatnie miejsce, jednak szeregi ligi opuścić musiał Trans MF Landshut Devils z powodu zmiany przepisów). Szymon Szlauderbach uważa, że jego nowy zespół stać na utrzymanie, a wszystko rozegra się na torze, a nie w przedsezonowych przewidywaniach.

Wydaje mi się, że żużel jest sportem dość nieprzewidywalnym, bo czasem jest tak, że całej drużynie coś nie zagra, albo całej drużynie zagra wszystko. Sezon sezonowi też nie jest równy. Każdy z naszych zawodników chce dużo dobrego pokazać i udowodnić swoją wartość, więc myślę, że wcale nie jesteśmy skazani na pożarcie, a możemy sprawić niespodziankę. Presję każdy z nas sobie narzuca. Nie jest tak, że media czy osoby z boku to robią. Każdy z nas chce dobrze punktować i jechać na wysokim poziomie, więc nie patrzymy na to, co o nas piszą, tylko praca, praca oraz trochę szczęścia i naprawdę to może być bardzo dobry sezon – podsumowuje Szlauderbach.

Szlaudi
Fot. Sonia Kaps
Poolonia
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×