Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Nowy zawodnik PSŻ-u Poznań zdradził jeden z powodów transferu do drużyny

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Nowy zawodnik PSŻ-u Poznań zdradził jeden z powodów transferu do drużyny

PSŻ Poznań zdecydował się na gruntowną przebudowę swojego składu względem tego, co mogliśmy oglądać w minionym sezonie. Jednym z nowych zawodników, którzy przybyli do Poznania, jest Ryan Douglas.

Przejście do Poznania i progres

W minionej kampanii Australijczyk reprezentował barwy Kolejarza Rawicz, a w ówczesnej 2. Lidze Żużlowej był jednym z wyróżniających się zawodników. W wywiadzie dla mediów klubowych Douglas nie chce jednak mówić zbytnio o progresie i nie stawia sobie wygórowanych oczekiwań.

– Jestem teraz w Poznaniu i naprawdę dobrze jeździ mi się na tym torze. Czekam na nowy sezon. Nie chcę za dużo mówić o progresie, bo wiesz, to dopiero mój drugi sezon, który był dużo lepszy niż poprzedni, ale myślę, że nowy rok będzie jeszcze lepszy – mówił w wywiadzie z klubowymi mediami Ryan Douglas.

370257380 368718515683254 3331033495874505577 n
W najbliższy poniedziałek o godzinie 20:00 na naszym kanale YouTube: Remigiusz Substyk

Skład PSŻ-u Poznań

Patrząc na składy wszystkich drużyn Speedway 2. Ekstraligi można odnieść wrażenie, że poznaniacy dysponują najgorszym ze wszystkich. Są to oczywiście tylko dywagacje, jednak już teraz mówi się o „Skorpionach” jako potencjalnym spadkowiczu. O sam skład zapytany został Douglas, który jednak nie zna zbytnio nowych kolegów.

– Prawdę mówiąc, nie wiem o nich za dużo. Jeździłem głównie w Anglii, także nie miałem możliwości wielu startów z chłopakami. Słyszałem o nich dużo dobrego, ale wiesz, głównie chcę się teraz skoncentrować na sobie i mieć pewność, że mogę wygrać jak najwięcej biegów – wyjaśnił.

Współpraca z Adamem Skórnickim

W Poznaniu Douglas będzie miał okazję ponownie współpracować z Adamem Skórnickim, który już wcześniej trenował rawickiego Kolejarza, kiedy Australijczyk reprezentował barwy „Niedźwiadków”. Jak powiedział zawodnik, osoba Skórnickiego była również jednym z powodów transferu do PSŻ-u.

– Adam jest dobrym trenerem. Cieszę się, że możemy razem pracować. To też jeden z powodów, dlaczego jestem w Poznaniu. Ponadto dobrze mówi po angielsku. Cieszę się, że mogę tutaj pracować z tak dobrym trenerem – powiedział.

Menadżer PSŻ-u Poznań
Fot. Sandra Rejzner
Żużel
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×