Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Mistrz świata na szczycie nie tylko pod względem sportowym

Żużel
fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Mistrz świata na szczycie nie tylko pod względem sportowym

W ostatnich latach najlepszym polskim żużlowcem bez wątpienia można nazwać Bartosza Zmarzlika. Wychowanek Stali Gorzów zgromadził na swoim koncie cztery tytuły mistrza świata, a także laury na swoim krajowym podwórku. Wraz z ogromnymi sukcesami idzie w parze również sukces marketingowy.

Jak w serwisie X przekazał Adam Pawlukiewicz, Ekstraliga Żużlowa, przeprowadziła ona badanie wśród ludzi. Jego celem było wyłonienie najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych zawodników całej ligi zdaniem badanych kibiców, którzy mieli wskazać maksymalnie trzech zawodników. Wyniki tego badania dużo mówią, gdyż w obu przypadkach w rankingach zwyciężył Bartosz Zmarzlik. Pokazuje to, że Polak bardzo dobrze potrafi wykorzystywać swój potencjał marketingowy, a co za tym idzie, świetnie reprezentuje on naszą dyscyplinę.

Zmarzlik od lat jest fenomenalnym zawodnikiem. Teraz kiedy jest na samym szczycie speedwaya nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Stał się naczelną postacią dla całej dyscypliny. Oczywiście są tacy zawodnicy jak: Nicki Pedersen i Tai Woffinden, będący również wysoko w badaniu Ekstraligi i z pewnością większość fanów żużla ich doskonale zna, jednak to Zmarzlik jest w tym momencie największą gwiazdą, co świetnie wykorzystuje.

Bartosz Zmarzlik
Fot. Marta Astachow
Zmarzlika
Fot. Taylor Lanning

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×