Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kolejny zawodnik Fogo Unii Leszno kontuzjowany? Pechowe urodziny Maurice’a Browna

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Kamil Schwarz

Żużel. Kolejny zawodnik Fogo Unii Leszno kontuzjowany? Pechowe urodziny Maurice’a Browna

We wtorek rozegrano 9 rundę U24 Ekstraligi. Enea Stal Gorzów wygrała na własnym torze z Duda Development Ciesiółka Auto Group Unią Leszno 52:38. Niestety, zawodów do udanych nie zaliczy dzisiejszy jubilat – Maurice Brown. W swoim trzecim biegu zaliczył groźnie wyglądający upadek, po którym był niezdolny do dalszej jazdy.

Mateusz Cierniak w szoku! “Bardzo mu dziękuje”! Bartosz Zmarzlik -“Mówił, że z chęcią, by się jeszcze raz przejechał, to niech jedzie”

Do incydentu doszło w 8 biegu. Brown dobrze wystartował, lecz w pierwszym łuku drugiego okrążenia nie opanował motocykla, który wyciągnął go na zewnętrzną i uderzył w bandę. Po chwili lekarz zawodów zbadał Australijczyka i zabronił mu wyjazdu na tor.

Młody zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał, że uda się na szczegółowe badania – Dziękuję wszystkim za życzenia urodzinowe, niestety w swoim trzecim biegu dzisiaj miałem wypadek i jedziemy do szpitala w Lesznie. Boli mnie pachwina i nadgarstek. Trzymam kciuki, żeby to nie było nic poważnego. – poinformował Australijczyk.

Przypomnijmy, że 19-latek zadebiutował już w PGE Ekstralidze. W spotkaniu z Tauron Włókniarze Częstochowa wystartował w 1 biegu, ale nie zdobył żadnego „oczka”. W obozie leszczyńskim kontuzjowanych jest jeszcze czterech zawodników, lecz do pełni sił wraca już Janusz Kołodziej. Wszystko na to wskazuje, iż kapitan Fogo Unii Leszno pojedzie w najbliższym spotkaniu.

W awizowanym składzie na piątkowy pojedynek Fogo Unii Leszno z Platinum Motorem Lublin znajduje się Maurice Brown. Na odpowiedź, czy dzisiejszy jubilat wystąpi w kolejnym starciu w PGE Ekstralidze, będziemy musieli trochę poczekać.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *