Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Wzmocnienie nowym zawodnikiem klubu Ostrowa Wlkp. prosto z ekstraligi

Żużel
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Wzmocnienie nowym zawodnikiem klubu Ostrowa Wlkp. prosto z ekstraligi

Drużyna z Ostrowa kompletuje skład na przyszłoroczne rozgrywki 1. ligi, po ogłoszeniu Frederika Jakobsena, Tobiasza Musielaka oraz juniorów przyszedł czas na zaprezentowanie kolejnego zawodnika, którym jest reprezentujący w sezonie 2023 ZOOleszcz GKM Grudziądz Gleb Czugunow.

TŻ Ostrovia zakończyła sezon w 1. lidze żużlowej na półfinałach, gdzie musieli uznać wyższość faworytów rozgrywek Enea Falubazu Zielona Góra, więc zarząd klubu rozpoczął budowę składu na rok 2024. Najpierw ogłoszono pozostanie juniorów, oraz trenera Mariusza Staszewskiego. Pierwszym nowym nabytkiem klubu z Wielkopolski był Frederik Jakobsen. W międzyczasie ogłoszono pozostanie Tobiasza Musielaka. Teraz pochwalili się kolejnym nowym zawodnikiem, którym jest Gleb Czugunow.

24-latek kończy wiek U24 po tym sezonie w związku z tym jest zmuszony zejść z PGE Ekstraligi do 1. ligi żużlowej. W tym sezonie Czugunow reprezentował barwy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, do którego był wypożyczony z Betard Sparty Wrocław. Rosjanin z polskim obywatelstwem wystąpił w 60 biegach i zdobył 78 punktów i 12 bonusów, co przełożyło się na średnią 1,5 punktu na bieg. Skład TŻ Ostrovii na sezon 2024 na ten moment prezentuje się bardzo dobrze, więc sympatycy klubu mogą z nadziejami czekać na przyszłoroczne rozgrywki.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *