Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Gdańszczanie zaprezentowali drużynę na sezon 2024

Wybrzeże
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Gdańszczanie zaprezentowali drużynę na sezon 2024

Energa Wybrzeże Gdańsk będzie w nadchodzącym sezonie dysponować bardzo zmienioną kadrą. W Gdańsku chcą zaprezentować się jak najlepiej, a skład zespołu na 2024 rok został w niedzielę zaprezentowany.

W nadchodzącej kampanii zestawienie gdańskiego klubu zmienia się diametralnie. Trzon stanowić będą Nicolai Klindt, który jako jedyny z seniorów pozostał w zespole, Niels Kristian-Iversen i Krzysztof Kasprzak. Z kolei kolejnymi dwoma nazwiskami są dwaj byli żużlowcy Orła Łódź: Tom Brennan oraz Mateusz Tonder. Gdańszczanie będą dysponować Miłoszem Wysockim, Erykiem Kamińskim czy Bartoszem Tyburskim w formacji młodzieżowej. Wybrzeże ma zatem doświadczonych zawodników, których wspierać mają młodsi koledzy.

Gdański klub nie należy do faworytów całej ligi, jakimi są zespoły z Ostrowa, Bydgoszczy, Rybnika i Krosna. Nad Motławą mają jednak duże ambicje. Jak powiedział podczas prezentacji trener zespołu Eryk Jóźwiak, celem na rozgrywki jest awans do fazy play-off. W przypadku zrealizowania tego kolejne będą oni wyznaczać na bieżąco.

– Chcemy w sezonie zaprezentować się dla was jak najlepiej i tworzyć widowiska, które przyniosą wam radość. Celem sportowym w pierwszej kolejności jest awans do play-off Speedway 2. Ekstraligi. Gdy znajdziemy się w czołowej szóstce, wyznaczymy kolejne cele – zadeklarował Eryk Jóźwiak podczas prezentacji gdańskiego zespołu.

Wybrzeże Gdańsk rozgrywki Speedway 2. Ekstraligi rozpocznie 14 kwietnia na swoim domowym torze, a ich rywalem będzie spadkowicz z PGE Ekstraligi, zespół Wilków Krosno.

Wybrzeże
Fot. Sonia Kaps
Wybrzeże
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *