'; paragraph.insertAdjacentHTML('afterend', adCode); });
Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Wybrzeże Gdańsk pozytywnie przeszło proces licencyjny. Tadeusz Zdunek komentuje

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Wybrzeże Gdańsk pozytywnie przeszło proces licencyjny. Tadeusz Zdunek komentuje

Wybrzeże Gdańsk w oknie transferowym postawiło na praktycznie całkowicie inny zespół. Do drużyny trafili uznani zawodnicy tacy jak Niels-Kristian Iversen czy Krzysztof Kasprzak. W klubie pojawił się również nowy sponsor tytularny. O tym, a także o otrzymaniu licencji przez gdański klub w rozmowie dla Tygodnika Żużlowego opowiedział Tadeusz Zdunek.

Proces licencyjny

W ostatnich miesiącach pojawiły się plotki o rzekomych zaległościach klubu względem zawodników. Wybrzeże odpowiedziało, dementując je, jednak wszyscy czekali na dalszy rozwój wydarzeń przy procesie licencyjnym. Gdański klub przeszedł go jednak pomyślnie, co oznaczałoby, że oficjalnie spłacili swoje zobowiązania. Jak mówił prezes GKŻ Wybrzeże, komisja przeanalizowała dane finansowe oraz dokumenty, wystawiając pozytywną opinię.

Licencja na sezon 2024 otrzymało Wybrzeże Gdańsk S.A., ale w procesie licencyjnym komisja analizowała dane finansowe i dokumenty GKŻ Wybrzeże. Pozytywna ocena, jaką wystawiła nam komisja licencyjna, jest jedynym znaczącym faktem w tej sprawie. Medialne plotki nie mają żadnego znaczenia – mówił w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

Rzekome ugody z zawodnikami

Po decyzji komisji pojawiły się głosy, że klub mógł zawrzeć ugody, które umożliwiałyby otrzymanie licencji. Prezes Wybrzeża jednoznacznie dementuje te plotki.

Nic takiego nie miało miejsca – powiedział.

Dwaj doświadczeni zawodnicy

Wśród niektórych kibiców pojawiły się obawy, że dwaj doświadczeni zawodnicy – Iversen i Kasprzak – mogą mieć problem z tym, żeby razem z Nicolaiem Klindtem być liderami zespołu, szczególnie że w minionym sezonie nie szło im najlepiej. Tadeusz Zdunek wierzy jednak w swoich zawodników, którzy według niego mogą dać bardzo dużo dobrego.

Duńczyk jest bardzo solidnym zawodnikiem i jest dla mnie gwarantem dwóch punktów na wyścig. Krzysztof Kasprzak w mojej ocenie da drużynie nawet więcej. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jego profesjonalnego podejścia do obowiązków. Rozmowy o kontrakcie, spotkania ze sponsorami. To największy zawodowiec, z jakim miałem okazję współpracować. Wiem, że planuje wystąpić we wszystkich możliwych zawodach. Chce walczyć o Grand Prix? Proszę bardzo. Ja będę zadowolony, gdy przekroczy średnią powyżej dwóch punktów na wyścig. Nie znam przyczyn, dlaczego ostatnio szło mu gorzej. Wierzymy w Krzysztofa i zaufaliśmy mu. Lubi nasz tor i to mu powinno sprzyjać. Powinno być dobrze – wierzy.

Wybrzeża Gdańsk
Fot. Paweł Wilczyński
350955326 147973451606641 5276523076228753791 n
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *