Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Kapitan Wybrzeża z ambitnymi planami na sezon 2024 „Celem jest finał Speedway 2. Ekstraligi”

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kapitan Wybrzeża z ambitnymi planami na sezon 2024 „Celem jest finał Speedway 2. Ekstraligi”

Wybrzeże Gdańsk w składzie na przyszły sezon przeszło prawdziwą rewolucję kadrową. Obecnie ich zespół prezentuje się naprawdę ciekawie i jeśli wszystko pójdzie po ich myśli, mogą naprawdę namieszać w sezonie 2023. O składzie, a także celach na nadchodzący rok dla ekstraliga.pl opowiedział Nicolai Klindt.

Skład Wybrzeża z potencjałem

W oknie transferowym Wybrzeże pozyskało czterech nowych żużlowców. Do juniorów i Klindta dołączyli: Krzysztof Kasprzak, Niels-Kristian Iversen, Tom Brennan, a także Mateusz Tonder. Układanka gdańszczan ma potencjał, co zauważył duński zawodnik zespołu z Gdańska.

– Czuję się bardzo dobrze z drużyną. Wierzę, że zbudowano zespół z dużym potencjałem i zawodnikami, którzy będą w stanie nie tylko współpracować, ale także czerpać z siebie to, co najlepsze. Jestem więc bardzo podekscytowany perspektywą 2024 roku – mówił dla ekstraliga.pl Nicolai Klindt.

Ambitne cele gdańszczan

Atmosfera w Gdańsku jest bardzo dobra. Nowi zawodnicy wydają się podekscytowani tym, że w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy Wybrzeża. Sami mają również swoje cele, które są bardzo ambitne. Jak powiedział Klindt, celem jest finał Speedway 2. Ekstraligi. Ponadto chce on indywidualnie być najlepszym zawodnikiem samego klubu i całej ligi.

– Na pewno dostać się do finału Speedway 2. Ekstraligi. W ciągu ostatnich kilku lat klub dochodził tylko do ćwierćfinału lub półfinału, więc najwyższy czas, abyśmy dotarli do finału i walczyli o awans. Moje osobiste cele są jasne: być najlepszym zawodnikiem rozgrywek i liderem zespołu – stwierdził.

Celem jazda w PGE Ekstralidze

Dla Duńczyka przyszły sezon będzie kolejnym spędzonym na zapleczu PGE Ekstraligi. Przez ostatnie lata na tym szczeblu rozgrywek prezentował się bardzo dobrze, co mogłoby go predysponować do tego, żeby jeździć w najlepszej żużlowej lidze świata. Jego ambicje sięgają ligi wyżej.

– To prawda. To dla mnie kolejny rok w Speedway 2. Ekstralidze, ale nadal wierzę, że będę w stanie zabezpieczyć sobie kontrakt w PGE Ekstralidze. Czuję, że mam dużo więcej do zaoferowania, niż pokazałem w tym roku i mam wielką wiarę w swoje plany na sezon 2024 – powiedział.

Nicolai Klindt
Fot. Jakub Malec
350820411 785449149798255 1688826176860974586 n
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *