Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Wielkie emocje w powrocie FIM Speedway Youth World Cup do Malilla! Tony Rickardsson -„zobaczymy niesamowicie utalentowane dzieciaki”

żużel
Fot. Jarek Pabijan

Autor: Redakcja

Żużel. Wielkie emocje w powrocie FIM Speedway Youth World Cup do Malilla! Tony Rickardsson -„zobaczymy niesamowicie utalentowane dzieciaki”

Sześciokrotny mistrz świata FIM Speedway, Tony Rickardsson, z entuzjazmem wspiera klasę SGP4 2024, licząc na jeszcze lepsze wyścigi podczas powrotu FIM Speedway Youth World Cup na szwedzkie Malilla w sobotę o 12:00 w południe – z darmowym wstępem dla wszystkich widzów.

Nowa kategoria dla najmłodszych zawodników w wieku 11-13 lat została uruchomiona w 2023 roku jako część wizji Warner Bros. Discovery Sports i FIM, mającej na celu stworzenie wejściowej kategorii dla młodych talentów na ich drodze do Speedway Grand Prix.

Legenda sportu, Rickardsson, będzie osobiście obecny, oferując coaching podczas niezapomnianego dwudniowego wydarzenia, które odbywa się po premierze SGP Academy w Pradze dwa tygodnie temu. Tegoroczna impreza SGP4 zgromadzi 16 zawodników z dziewięciu krajów i czterech kontynentów, rywalizujących w 20 wyścigach na motocyklach 190cc SGP4, zaprojektowanych przez Rickardssona, aby szkolić przyszłych mistrzów.

Wydarzenie z 2023 roku przyciągnęło ponad 1000 widzów, którzy zgromadzili się wokół toru treningowego w Malilla, aby oglądać młodych zawodników w akcji, a Duńczyk Elias Jamil zdobył tytuł z maksymalnym wynikiem 15 punktów.

Rickardsson był zachwycony pozytywną reakcją publiczności na nową kategorię. Teraz jest przekonany, że tegoroczni zawodnicy dostarczą niezapomnianych emocji w sobotnie popołudnie, przed wieczornym 3P Logistics FIM Speedway GP of Sweden – Malilla. -„W zeszłym roku nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po wyścigach. Jeśli tegoroczne będą równie dobre jak w zeszłym roku, to czeka nas prawdziwa gratka.”

– „Nie zdziwiłbym się, gdyby wyścigi były jeszcze lepsze, ponieważ niektórzy zawodnicy mają teraz swoje własne motocykle, na których trenowali. Myślę, że zobaczymy niesamowicie utalentowane dzieciaki z naprawdę super umiejętnościami jeździeckimi na torze w sobotę. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co zaprezentują.”

Motocykle 190cc SGP4 mogą być mniejsze niż 500cc potężne maszyny używane w Speedway GP, ale to nie oznacza, że dostarczają mniej emocji. Rickardsson wie, że jego młodzi zawodnicy dadzą z siebie wszystko na torze w walce o chwałę. -„Energia, którą widać na torze… Można ją naprawdę poczuć na trybunach. Widać, jak wszyscy są chętni do wyścigów. Nie trzeba nikogo motywować, żeby stanął na linii startu. Czasem chodzi o uspokojenie wszystkich – włącznie z rodzicami i zawodnikami!”

Trzech z zawodników SGP4 z 2023 roku powraca do Malilla na sobotnie starcie – australijska sensacja Cooper Antone oraz Duńczyk Niklas Bager, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w zeszłym roku, a także amerykański gwiazdor Kensei Matsudaira.

Jednym z bardziej rozpoznawalnych nazwisk gospodarzy będzie Eddie Ljung – syn byłego zwycięzcy FIM Speedway World Cup Petera Ljunga, który kupił motocykl SGP4 krótko po sukcesie zeszłorocznego mistrzostw. Tegoroczna impreza SGP4 po raz pierwszy gości również zawodniczkę – Czeszkę Nyklovą Štěpánek.

Rickardsson, zapisany w historii jako jeden z największych w tym sporcie, podkreśla, że ważne jest, aby młodzi zawodnicy czerpali radość z przyjacielskiej rywalizacji, zanim przejdą do starszych kategorii.- „Wiem, że wyścigi będą bardzo ciężkie i zacięte,” mówi. „Ale zawodnicy powinni teraz cieszyć się tym doświadczeniem, ponieważ z wiekiem będzie to coraz bardziej poważne. Powinni cieszyć się atmosferą i całym weekendem spędzonym z rodzinami i wszystkimi zawodnikami GP.”

Wielu zawodników SGP4 2024 wzięło udział w pierwszej edycji SGP Academy na praskim stadionie Marketa od 30 maja do 1 czerwca, gdzie Rickardssonowi towarzyszył czterokrotny mistrz świata Speedway GP Greg Hancock oraz były reprezentant Czech Tomas Topinka, przekazując młodym zawodnikom i ich rodzinom cenne wskazówki.

Oprócz treningu na torze zawodnicy uczestniczyli w szkoleniu z mediów i mediów społecznościowych, a także zwiedzali zakulisowe zaplecze Speedway GP, uczestnicząc w seminarium FIM i biorąc udział w paradzie zawodników przed Orlen FIM Speedway GP Czech – Praga 1 czerwca.

Rickardsson przyznaje, że ten weekend dodał mu jeszcze więcej energii na SGP4 w Malilla. – „Wyszło naprawdę dobrze. Osobiście dało mi to wiele energii, spotykając się z wszystkimi dzieciakami i rodzinami. Czułem się naładowany, wracając z tego wydarzenia i mam nadzieję, że rodziny miały takie same odczucia. To były świetne dwa dni treningu na torze. Dało im to również trochę wglądu w to, jak wygląda weekend GP.”

– „Teraz mają trochę pojęcia o całej pracy związanej z GP. To nie tylko jazda na motocyklu. Chodzi też o uczestnictwo we wszystkich spotkaniach, wywiadach i konferencjach prasowych. Czuję, że zaczęliśmy ich przygotowywać na to, co nadchodzi.

361621890 10227490176094365 6280613161465568467 n
Fot. Paweł Wilczyński
361837992 10227490176494375 5768443687966980927 n
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *