Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Warunki w Orle ustalone. „Kto będzie lepszy, pojedzie w pierwszych dwóch meczach”

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Warunki w Orle ustalone. „Kto będzie lepszy, pojedzie w pierwszych dwóch meczach”

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zmienił dość wyraźnie koncepcję składu przed sezonem 2024. Postanowiono postawić na nieco młodszych zawodników, a w składzie drużyny wśród seniorów pozostał tylko Tomasz Gapiński. Nie ma on jednak zagwarantowanego miejsca w składzie. Wyjaśnił, na czym będzie polegeła rywalizacja między polskimi seniorami.

Tomasz Gapiński nie boi się rywalizacji

Do składu Orła dołączyli Daniel Kaczmarek oraz Oskar Polis. Obaj będą chcieli wykorzystać daną im szansę i udowodnić, że zasługują na jazdę na poziomie Speedway 2. Ekstraligi. Kaczmarek rywalizował na tym poziomie w sezonie 2023, jednak nie miał w pełni udanego sezonu w barwach Wybrzeża Gdańsk. Oskar Polis z kolei spędził wiele lat na najniższym szczeblu rozgrywkowym w barwach Kolejarza Opole. Przyszedł jednak czas na spróbowanie swoich sił na zapleczu PGE Ekstraligi. Obaj zawodnicy będą bardzo zmotywowani, jednak Tomasz Gapiński nie boi się rywalizacji z dużo młodszymi od siebie żużlowcami.

Wiedziałem, co będzie w naszej drużynie, w Orle Łódź, wiedziałem, że będzie nas więcej. Było to nakreślone.Jakbym miał się obawiać Daniela Kaczmarka czy Oskara Polisa, czy innego zawodnika, który by przyszedł, walcząc o miejsce w składzie, musiałbym po prostu skończyć jeździć na żużlu. Nie obawiam się tej rywalizacji. Nie wiem, czy ją wygram, czy nie – to pokażą treningi, sparingi. Jak wypadnę ze składu, będę walczyć, żeby do niego wrócić – powiedział „Gapa” w programie „Szukamy ustawień” Kuby Sierakowskiego.

Ten sam skład na pierwsze dwa mecze

W programie „Szukamy ustawień” 41-latek wyjaśnił, jakie są ustalenia w kontekście składu na początek sezonu. Na razie w Łodzi jasno powiedziano, że dyspozycja w treningach oraz przedsezonowych sparingach pozwoli wyłonić dwójkę polskich seniorów, która rozpocznie sezon i dostanie szansę w dwóch pierwszych meczach – tak, aby też cała presja nie spoczywała na jednym występie. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że potem sytuacja może ulec zmianie, jeśli dyspozycja któregoś z podstawowych zawodników nie będzie zadowalająca.

Dokładnie o tym nie rozmawialiśmy. Wiemy, co będzie na początku sezonu, czyli treningi, sparingi. Kto będzie lepszy, pojedzie w pierwszych dwóch meczach i wtedy dopiero będą określone dalsze warunki.

Orzeł Łódź
fot. Sonia Kaps
Orzeł
Fot. Edyta Wojdeł

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *