Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Warszawiacy z nową licencją!

Żużel
Fot. Materiały Prasowe

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Warszawiacy z nową licencją!

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia poznaliśmy decyzje w sprawie licencji dla drużyn, które rywalizują w rozgrywkach ligowych. Oprócz decyzji w sprawach klubów, które doskonale znamy z ligowego podwórka, organy wznowiły licencję jednemu towarzystwu.

Jak poinformowało w swoich mediach społecznościowych Warszawskie Towarzystwo Speedwaya, komisji wznowiła ich licencje, która uprawnia klub do brania udziału w zawodach żużlowych. Nie oznacza to jednak tego, że klub z Warszawy wystartuje w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej, a jedynie, że będą mogli wystawiać swoje zespoły w takich rozgrywkach, jak na przykład Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Będą mogli oni szkolić własnych wychowanków, jak robi to obecnie Śląsk Świętochłowice, a także mieć z zawodnikami zawarte tzw. kontrakty warszawskie.

W Warszawie tradycje żużlowe sięgają odległych czasów, ale jak możemy dostrzec, są one ciągle kultywowane. Co ciekawe Warszawskie Towarzystwo Speedwaya wystawiało swoją drużynę młodzieżową w latach 2011-2012, która zdobywała medale w rozgrywkach młodzieżowych, a w jej barwach startowali między innymi bracia Przemysław i Piotr Pawliccy, doskonale nam znani wychowankowie leszczyńskiej Unii.

Żużel
Fot. Łukasz Wilk
Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *