Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Hitowe ściganie w Rybniku na szczycie pomiędzy Innpro ROW Rybnik a Cellfast Wilki Krosno

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Marysia Charzewska

Żużel. Hitowe ściganie w Rybniku na szczycie pomiędzy Innpro ROW Rybnik a Cellfast Wilki Krosno

Już dzisiaj 19 maja o godzinie 14:00 będzie miało miejsce ściganie pomiędzy Innpro ROW Rybnik a Cellfast Wilki Krosno. Która drużyna zwycięży w tym spotkaniu? Obie ekipy w tym sezonie są bardzo mocne i wygrały każde dotychczasowe spotkania. Zespół z Rybnika ma na swoim koncie 4 wygrane, tak samo jak Wilki. Ostatni mecz Rybniczanie wygrali z drużyną H.Skrzydlewska Orzeł Łódź wynikiem 50:39. Grzegorz Walasek zdobył dobry dorobek punktów(13+1). W ubiegły piątek Wilki Krosno wyszły zwycięsko z PSŻ Poznań z wynikiem 55:35. Najlepszy w tym spotkaniu okazał się Kapitan Václav Milík (12+2).

3 kwietnia Rybniczanie udali się do Krosna na mecz sparingowy z Wilkami, wygrali gospodarze 57:33. W składzie gości pojawiło się tylko trzech seniorów. 5 kwietnia obie drużyny miały okazję zmierzyć się w rewanżowym sparingu. Krośnieńscy zawodnicy udali się do Rybnika. To spotkanie goście przegrali z niewielką stratą punktową 48:42.

ROW Rybnik jak i Wilki Krosno mają komplet punktów w swoim dorobku. Brady Kurtz z ROW-u znajduję się na samym szczycie tabeli ustalonej na postawie średniej biegowej z wynikiem 2,600. Na drugim miejscu znajduję się Václav Milík 2,368. Czeka nas emocjonujące i zacięte starcie w Rybniku.

Znajomość Rybnickiego owalu dla gości będzie dodatkowym atutem. Były zawodnik ROW-u a obecnie krośnieńskich Wilków Patryk Wojdyło, który przez ostatniej 2 sezony jeździł z „Rekinami” zna każdy centymetr Rybnickiego toru. Obie drużyny są zdeterminowane aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Zarówno „Wilki” jak i „Rekiny” liczą na zwycięstwo w tym spotkaniu. Z całą pewnością tą niedzielę można określić ściganiem na „szczycie”. W Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72 nie zabraknie emocji.

Awizowane składy na niedzielne spotkanie:

INNPRO ROW Rybnik

9. Rohan Tungate
10. Brady Kurtz
11. Jakub Jamróg
12. Norick Bloedorn
13. Grzegorz Walasek
14. Kamil Winkler
15. Paweł Trześniewski

Cellfast Wilki Krosno

1. Norbert Krakowiak
2. Jonas Seifert-Salk
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło
5. Dimitri Berge
6. Piotr Świercz
7. Szymon Bańdur

żużel
Fot. Cellfast Wilki Krosno Facebook
Rybniczanie
Fot. Arkadiusz Siwek

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *