Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel w Rawiczu na krawędzi: Fogo Unia Leszno walczy o ratunek, ale przeszkody nie ustępują

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Redakcja

Żużel w Rawiczu na krawędzi: Fogo Unia Leszno walczy o ratunek, ale przeszkody nie ustępują

Rawicki klub żużlowy, Kolejarz Rawicz, stoi w obliczu trudności finansowych i organizacyjnych, co sprawia, że udział w tegorocznych zawodach ligowych wydaje się mało prawdopodobny. Burmistrz Rawicza, Grzegorz Kubik, podkreśla jednak, że istotne jest dla miasta, aby tradycja żużla i stadionu nadal trwała. W tej sytuacji prowadzone są rozmowy z Fogo Unią Leszno, która oferuje pomoc w znalezieniu rozwiązania.

– Dla mnie i miasta jest ważne, żeby ten żużel jako żużel i stadion nadal funkcjonował – przyznaje burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik

Niestety, istnieje wiele przeszkód, a sytuacja finansowa Kolejarza Rawicz nie jest jeszcze w pełni znana. Kontakt z częścią zarządu również sprawia trudności. Mimo wcześniejszych inwestycji miasta w zakup pneumatycznych band i części trybun, istnieje obawa, że te środki mogą zostać zmarnowane.

Dyrektor zarządzający Fogo Unią Leszno, Sławomir Kryjom, podkreśla trudność sytuacji, zaznaczając, że żaden z klubów nie posiada licencji, co uniemożliwia organizację zawodów czy nawet treningów w Rawiczu. W obecnej chwili rozważa się ewentualny udział jedynie rezerw Fogo Unii Leszno w rozgrywkach, bez powiązań z Kolejarzem Rawicz. Ostateczne rozwiązanie sprawy pozostaje jednak niepewne.

– Na dziś ewentualnie widziałbym start w rozgrywkach jedynie zespołu rezerw Fogo Unii Leszno, bez żadnego związku z Kolejarzem. Może znajdzie się też i inne rozwiązanie. Sytuacja jest jednak bardzo trudna, ani klub, ani tor nie posiadają licencji i w Rawiczu nie mogą odbywać się żadne zawody, a nawet treningi – mówi dyrektor zarządzający Fogo Unii Leszno Sławomir Kryjom dla elka.pl

Rawicz
Fot. Czarny Productions
Kolejarza Rawicz
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×