Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Maksym Borowiak na razie pozostaje wierny barwom Unii Leszno. Kontrakt indywidualny uzgodniony!

Maksym Borowiak
Fot. Czarny Productions

Autor: Redakcja

Maksym Borowiak na razie pozostaje wierny barwom Unii Leszno. Kontrakt indywidualny uzgodniony!

Wydawało się, że młody żużlowiec, Maksym Borowiak, szybko zmieni klub po sezonie 2023, ale na razie wszystko pozostaje w sferze spekulacji. Dyrektor zarządzający Fogo Unii Leszno, Sławomir Kryjom, podkreślił, że cisza wokół ewentualnej zmiany klubowej przez Borowiaka potrwa jeszcze jakiś czas.

-Myślę, że ta cisza wokół zmiany przez niego barw klubowych jeszcze jakiś czas potrwa – informuje dyrektor zarządzający Fogo Unii Leszno Sławomir Kryjom dla elka.pl

Ostatnio media zajmujące się żużlem obiegła lawina informacji o przymiarkach Borowiaka do dwóch pierwszoligowych klubów. Jednakże Kryjom ujawnił, że Fogo Unia Leszno nie otrzymała oficjalnego pisma z prośbą o wypożyczenie zawodnika. Dyrektor potwierdził, że Borowiak spotkał się z prezesami ROW Rybnik i Polonii Bydgoszcz, uzgadniając indywidualny kontrakt, ale żadne formalne kroki nie zostały podjęte w sprawie jego odejścia.

Wiemy, że Maksym Borowiak oczywiście za naszą zgodą spotkał się z prezesami ROW Rybnik i Polonii Bydgoszcz, wiemy również, że uzgodnił tam swój indywidualny kontrakt. Natomiast do nas oficjalnie nie wpłynęło żadne pismo z prośbą o jego wypożyczenie – przyznaje dyrektor zarządzający Fogo Unii Leszno Sławomir Kryjom.

Kryjom nie ukrywa, że finansowa strona ewentualnej transakcji może być istotnym elementem, ale podkreśla, że Fogo Unia Leszno jest otwarta na rozmowy. Zaznacza również, że w poprzednim sezonie kwota za wypożyczenie Borowiaka do Falubazu była wyższa, więc obecnie klub zdecydowanie obniżył tę kwotę.

– To pojęcie względne, wiemy, jak ten zawodnik mógłby zmienić układ sił w pierwszej lidze. W ubiegłym roku Falubaz zapłacił zdecydowanie więcej za jego wypożyczenie, a my i tak obniżyliśmy tę kwotę. – przyznaje

Na razie Borowiak kontynuuje przygotowania do nowego sezonu ze swoim obecnym klubem i będzie uczestniczył we wszystkich zajęciach oraz sparingach. Losy jego przynależności klubowej wciąż są niejasne, ale Fogo Unia Leszno otwarta jest na różne scenariusze.

Trzeba przyznać, że sytuacja wokół Maksyma Borowiaka budzi duże zainteresowanie, a czas pokaże, jakie będą dalsze kroki tego utalentowanego zawodnika.

343880380 781076446962255 7132545445116690075 n
Fot. Czarny Productions
Ekstraliga u24
Fot. Unia Leszno/Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *