Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. W piłkarskiej reprezentacji Polski zadebiutował syn byłego żużlowca

Żużel
fot. LUDOGORETS PRESENTS JAKUB PIOTROWSKI

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. W piłkarskiej reprezentacji Polski zadebiutował syn byłego żużlowca

Jakub Piotrowski pojawił się na boisku w wyjazdowym spotkaniu piłkarskich eliminacji do Euro 2024 z Wyspami Owczymi. Zagrał około dziesięciu minut (licząc do tego doliczony czas gry). Może to być o tyle ciekawe dla żużlowych fanów, gdyż jego ojciec – Kazimierz był kiedyś żużlowcem.

Miał on reprezentować Apatora Toruń. Niestety tydzień przed egzaminem na licencję żużlową niedoszły zawodnik złamał nogę na treningu, w którym według portalu ototorun.pl brała również legenda toruńskiego klubu – Wiesław Jaguś.

Ojciec jednak mimo możliwej traumy – nadal był przy żużlu jako kibic, przy czym zaszczepił swoim synom miłość i do czarnego sportu, i do ekstraligowego zespołu.

Do dzisiaj ma w niej blaszkę wszczepioną przez lekarzy. Dzięki niemu razem z Bartkiem interesujemy się żużlem i jesteśmy kibicami Apatora

Tak opowiadał Jakub Piotrowski Przeglądowi Sportowemu w 2016 roku

26-latek jest wychowankiem Unislavii Unisław. Pierwszy raz pojawił się PKO Bank Polski Ekstraklasie w 2015 roku jako piłkarz Pogoni Szczecin. Polskę opuścił w 2018, aby reprezentować belgijski Racing Genk. W ubiegłe wakacje natomiast przeniósł się do Bułgarii i gra w barwach Łudogorca Razgrad. Torunian będzie miał okazję zagrać w reprezentacji w pojedynku przeciwko Mołdawii, który odbędzie się już tej niedzieli.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *