Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Uratowani rzutem na taśmę? Unia Tarnów z nowym wsparciem, ale potrzeba więcej

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Redakcja

Żużel. Uratowani rzutem na taśmę? Unia Tarnów z nowym wsparciem, ale potrzeba więcej

Unia Tarnów będzie jednak brać udział w tegorocznej edycji Krajowej Ligi Żużlowej. Klub przez pewien czas miał spore problemy finansowe, ale w ostatnim momencie udało im się podpisać ważny kontrakt sponsorski, który przynosi im pół miliona złotych. To ogromna ulga, ponieważ dzięki tej kwocie Unia będzie mogła uregulować część zaległych płatności dla swoich zawodników i przygotować się do nadchodzących wyzwań według portalu interii.

Ostatnie kilka tygodni było dla Unii bardzo intensywne. Po tym, jak Grupa Azoty zrezygnowała z dalszego sponsorowania, klub musiał szybko znaleźć nowe źródła finansowania. Ogłosili również, że nadal będą uczestniczyć w zawodach ligowych. Mimo wielu rozmów z potencjalnymi sponsorami, w klubie zapanowało duże napięcie, gdyż brakowało konkretnych umów gwarantujących pieniądze. Jednakże nowy sponsor, który zobowiązał się do wsparcia Unii kwotą pół miliona złotych, uruchomił kolejne transfery finansowe.

Dzięki temu nowemu wsparciu, Unia będzie miała dostęp do miliona złotych na rozpoczęcie sezonu. To pozwoli im uregulować niektóre zaległe płatności oraz rozpocząć zmagania w lidze w spokojniejszej atmosferze. Niemniej jednak klub nadal musi szukać dodatkowych funduszy, ponieważ ich budżet na sezon został obniżony z powodu mniejszej liczby planowanych meczów, na skutek rezygnacji Speedway Kraków.

Obecnie Unia prowadzi rozmowy z dwoma innymi potencjalnymi sponsorami, co może przynieść im kolejny milion złotych wsparcia. Te negocjacje są jednak w toku, więc klub nie może jeszcze na nich polegać. Niemniej jednak działacze mają nadzieję, że pierwszy duży kontrakt zachęci kolejnych inwestorów do współpracy.

Dzięki wsparciu od sponsorów oraz wpływom z biletów, Unia będzie miała finansowy komfort przynajmniej do połowy sezonu. Klub ma również nadzieję na spokojniejszy start, ponieważ kolejne zawody odbędą się dopiero w kwietniu, co da im czas na dalsze negocjacje i poszukiwanie dodatkowych funduszy.

376568551 986955569011191 8279665387864676119 n
Fot. Jakub Malec
Unia Tarnów
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *