Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Treningi w Kolejarzu Opole. Zawodnicy Kolejarza gotowi na sezon!

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Redakcja

Żużel. Treningi w Kolejarzu Opole. Zawodnicy Kolejarza gotowi na sezon!

W dniach od 4 do 9 marca zawodnicy Kolejarza spotkali się w Opolu na obozie przygotowawczym. Tam trenowali na torze. W piątek i sobotę fani, którzy przyszli na stadion, mogli zobaczyć pierwsze okrążenia swoich zawodników. Byli tam m.in. Robert Chmiel, Stanislav Melnichuk, Tomasz Orwat i inni.

Robert Chmiel został wybrany nowym kapitanem zespołu. Mówił, że obóz miał na celu zjednoczenie zespołu. Byli zadowoleni, że przyjechali także zawodnicy spoza Polski. – Pierwszy dzień miał za zadanie oceni nasze przygotowanie do sezonu, każdy miał okazję sprawdzić siebie podczas badań na Politechnice Opolskiej. Kolejny dzień to bieganie, basen i jazda konna, co było dla wielu nowym doświadczeniem, zwiedziliśmy również zamek w Mosznej. Obóz miał za zadanie stworzy między nami ducha zespołiu. – podsumował Robert Chmiel dla Tygodnika Żużlowego.

Filip Hjelmland powiedział, że jest gotowy do nowego sezonu. Chce poprawić swoje występy w polskiej lidze. Podkreślił, że spędzili czas na budowaniu relacji w zespole. – Zgrupowanie polegało głównie na budowaniu komunikacji i więzi między zawodnikami. Wspólne posiłki i bieganie oraz wspinanie si na Biskupią Kopę. Ponadto wizyty u sponsorów i u prezydenta miasta. Sezon zbliża si dużymi krokami, ja osobiście będę gotowy do jazdy w przyszłym tygodniu – mówił dla Tygodnika Żużlowego.

Kevin Juhl Pedersen mówił o testowaniu nowych rzeczy na torze. Planuje również treningi w Chorwacji i Słowenii. Chce być gotowy na pierwszy mecz w polskiej lidze.-Mieliśmy udany tydzień, wpierw spotkaliśmy się z Emilem Breumem i Filipem Hjelmlandem następnie dołączyli do nas pozostali zawodnicy. W większości znamy się z torów i integracja przebiegła sprawnie. Czuję, że nasze więzi zacieśniały się i stajemy się drużyną. W weekend było dużo testowania m.in. rzeczy związanych z zapłonem. Widać, że z treningu na trening motor jedzie jeszcze szybciej. W następnych dniach mam zaplanowane treningi w Chorwacji i Słowenii.

Podsumowując, obóz przygotowawczy w Opolu był udany. Zawodnicy trenowali, budowali relacje i testowali nowe rzeczy na torze. Teraz czekają ich kolejne treningi i mecze.

Żużel
Fot. Roman Biliński
377260267 828034002663706 4294451829172672397 n
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *