Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Tom Brennan cieszy się z możliwości regularnych startów w polskiej lidze

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Tom Brennan cieszy się z możliwości regularnych startów w polskiej lidze

22-letni Brytyjczyk jest już po pierwszych jazdach na motocyklu w tym roku, które odbył w Stanach Zjednoczonych. Przed Brennanem jeszcze intensywniejszy sezon niż poprzednie, ze względu na szansę regularnych startów w Metalkas 2. Ekstralidze.

W poprzednim sezonie Tom Brennan reprezentował drużynę H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Brytyjczyk odjechał siedemnaście wyścigów zdobywając w nich siedemnaście punktów oraz pięć bonusów. Zakończył sezon ze średnią 1,294 będąc nieklasyfikowanym. Podczas okienka transferowego razem z Nielsem Kristianem Iversenem przeniósł się do Energa Wybrzeża Gdańsk. Do drużyny z Pomorza również dołączyli vice mistrz świata z 2014 roku Krzysztof Kasprzak oraz Mateusz Tonder.

– Z Nielsem poznaliśmy się dobrze w ubiegłym roku, gdy razem startowaliśmy w łódzkim Orle. Sporo czasu rozmawiam z Nicolai’em i Krzysztofem, którzy też chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Bariera językowa blokuje trochę kontakt z Mateuszem, ale „łapiemy” się wzrokiem. W porządku są też juniorzy, którzy również starają się uczestniczyć w życiu drużyny. To ważne, bo widać, że wszystkim zależy na tworzeniu dobrej atmosfery. – powiedział na łamach Tygodnika Żużlowego Tom Brennan.

22-letni żużlowiec tak bardzo nie mógł się już doczekać powrotu na tor, że wybrał się do Stanów Zjednoczonych, by wystąpić w spotkaniu towarzyskim. 18 lutego ze sobą zmierzyły się drużyny USA oraz reszty świata. W tej drugiej oczywiście wystąpił Brennan zdobywając siedemnaście punktów w sześciu startach, przy tym raz startując jako tzw. „joker”.

– Zdecydowanie tak. Nie przepadam za zimą, okresem, gdy sprzęt pozostaje w warsztacie. Wiadomo, trzeba trochę odetchnąć, przestać myśleć o żużlu, ale zawsze czekam do Bożego Narodzenia. Zaraz po świętach zaczynają się kompleksowe przygotowania do sezonu. I czas wtedy biegnie coraz szybciej. Tak, jestem bardzo podekscytowany. Trafiłem do nowych drużyn, mam nowy sprzęt, partnerów, którzy mnie wspierają. – przyznał.

Brennan w końcu otrzymał szansę regularnych startów w polskiej lidze, w jego nowej drużynie Energa Wybrzeża Gdańsk będzie zawodnikiem do lat 24. Przed nim również zmiana zespołu w Wielkiej Brytanii. W jego rodzimej lidze po kilku latach startów w drużynie Belle Vue Aces przeniósł się do zespołu z Birmingham, gdzie będzie miał okazję ścigać się z m.in. Piotrem Pawlickim czy Wiktorem Lampartem.

– Mam dużo pracy do wykonania. Muszę udowodnić swoją wartość, by znaleźć się w gronie reprezentantów Wielkiej Brytanii na mistrzostwa. Chciałbym wystartować w eliminacjach SEC. Zobaczymy też, jak będą wyglądały kwalifikacje do Grand Prix. Ale tak naprawdę nie myślę o określonych celach. Jest wiele rzeczy, które chciałbym osiągnąć. Na razie po prostu robię swoje i skupiam się na tym, by robić postępy Ogromnie cieszę się, że znalazłem w Polsce klub, który da mi szanse na regularne starty. Zespół jest gotowy. Ja również jestem przygotowany, by być jego częścią. – twierdzi Brytyjczyk.

Żużel
Fot. Taylor Lanning
Wybrzeże
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *