Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Telewizja lepsza od innych mediów. Regulamin zabrania sędziemu udzielania wypowiedzi pozostałym

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Telewizja lepsza od innych mediów. Regulamin zabrania sędziemu udzielania wypowiedzi pozostałym

Wydarzenia z minionego wtorku, jakie miały miejsce w Gorzowie Wielkopolskim, odbiły się szerokim echem w środowisku żużlowym i nadal są szeroko komentowane przez wiele osób. Mecz Ebut.pl Stali Gorzów z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz został zakończony obustronnym walkowerem, o czym poinformował sędzia zawodów Michał Sasień. Arbiter pytany o powód swojej decyzji przez lokalnych dziennikarzy, nie mógł jednak udzielić odpowiedzi.

Zaplanowane na wtorek spotkanie na stadionie im. Edwarda Jancarza najpierw zostało opóźnione przez padający nad areną deszcz. Kiedy opady ustały, zdjęta z toru została plandeka, która do tego momentu przykrywała nawierzchnię, by chronić ją przed deszczem. Po jej podniesieniu stan toru wymagał prac, by zawody mogły się odbyć. Takowe się odbyły, a po ich zakończeniu około godziny 21 zawodnicy wyszli na obchód. Zaraz po nim rozpocząć się miała próba toru, na którą wyjechali jedynie zawodnicy Stali Gorzów. Grudziądzanie bowiem zrezygnowali z próbnych jazd.

Później rozpoczęły się konsultacje, w których brali udział między innymi sędzia zawodów i przedstawiciele drużyn. Po pewnym czasie usłyszeliśmy decyzję o obustronnym walkowerze, którą na antenie Canal+ Sport wytłumaczył arbiter. Po wszystkich wydarzeniach dziennikarz Radia Gorzów oczekiwał na sędziego, którego chciał zapytać o powody swojej decyzji. Michał Sasień odmówił odpowiedzi. Arbiter zapytany, dlaczego telewizji udziela wypowiedzi, a nie robi tego innym mediom, wskazał, że tak mówi regulamin. Całą rozmowę można było zobaczyć w filmie na kanale YouTube SpeedwayTrip, a jego fragment znajduje się poniżej.

Wtorkowe wydarzenia z Gorzowa Wielkopolskiego jeszcze przez jakiś czas będą tematem wielu dyskusji. Dzisiaj Speedway Ekstraliga poinformowała o karach, jakie Komisja Orzekająca Ligi nałożyła na zawodników. 15 zawodników znajdujących się w składach obu ekip otrzymało 50 tysięcy złotych kary (w przypadku seniorów), 10 tysięcy złotych kary (w przypadku juniorów), a także miesięczne zawieszenie, którego wykonanie zostało zawieszone na rok.

Skandal w Gorzowie
Fot. GKM Grudziądz S.A.
Gorzowska kompromitacja. Po co plandeki, skoro i tak mamy skandal?
Fot. GKM Grudziądz

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *