Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużlowcy Stali i GKM-u ukarani! Kara pieniężna i zawieszenie

Żużlowcy
Fot. GKM Grudziądz S.A.

Autor: Jakub Bielak

Żużlowcy Stali i GKM-u ukarani! Kara pieniężna i zawieszenie

Komisja Orzekająca Ligi podjęła decyzję o ukaraniu zawodników ebut.pl Stali Gorzów oraz ZOOleszcz GKM-U Grudziądz po wtorkowych wydarzeniach w Gorzowie Wielkopolskim.

Przypomnijmy, że zaległy mecz pomiędzy oboma drużynami miał rozpocząć się o godzinie 18:00 Na skutek opadów deszczu decyzję dotyczącą odjechania meczu przesunięto jednak w czasie o niemal cztery godziny. Chwilę przed 22:00 sędzia Michał Sasień poinformował przed kamerami Canal+, że zawodnicy obu drużyn odmawiają jazdy, co skutkuje obustronnym walkowerem.

W piątkowy poranek Speedway Ekstraliga przekazała, w jaki sposób zostaną ukarani zawodnicy.

„Komisja Orzekająca Ligi nałożyła kary na zawodników, którzy byli zgłoszeni do składów na mecz 5. rundy PGE Ekstraligi EBUT.PL STAL Gorzów – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz (15 zawodników), ale „odmówili startu w zawodach”. Wszyscy seniorzy otrzymali kary pieniężne w wysokości po 50 tys. złotych każdy, a juniorzy po 10 tys. zł każdy. Dodatkowo KOL nałożyła na zawodników karę zawieszenia na okres jednego miesiąca oraz postanowiła zawiesić wykonanie kary zawieszenia na okres jednego roku”  – czytamy w komunikacie.

Zawodnikom przysługuje prawo złożenia sprzeciwu w ciągu 3 dni od daty otrzymania orzeczenia.

Po ewentualnym uprawomocnieniu się w/w kar pieniężnych, zostaną one w całości przekazane dla kontuzjowanych żużlowców poprzez ich fundację” – dodano.

Stal Gorzów
Fot. Marta Astachow
441508071 868749721961102 5659492710320004110 n
Fot. GKM Grudziądz S.A.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *