Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Świetne wieści dla Motoru. Wreszcie wyjadą na tor

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Świetne wieści dla Motoru. Wreszcie wyjadą na tor

Sezon PGE Ekstraligi już za rogiem. Większość ekip od wielu tygodni trenuje na własnych obiektach, jednak mistrzowie Polski z Lublina do tej pory musieli szukać jazdy poza Alejami Zygmuntowskimi. W przeddzień startu rozgrywek wreszcie ulegnie to zmianie.

Wiadomo już, że w czwartek, 11 kwietnia zawodnicy Orlen Oil Motor Lublin po raz pierwszy wyjadą na swój domowy owal. Większość ich ekstraligowych rywali testuje swoją nawierzchnię już od wielu tygodni, a w Rzeszowie na tor wyjechano już w lutym. Przesunięcie rozpoczęcia sezonu ligowego w czasie w stosunku do kilku poprzednich lat jest wobec tego zdecydowanie na rękę lublinianom. Pierwszy mecz jadą w Grudziądzu, więc będą mieli jeszcze ponad tydzień na spasowanie się z własnym torem.

Temat późnego wyjazdu na lubelski tor wraca jak bumerang co roku. Wszystkie problemy są spowodowane bliskim sąsiedztwem rzeki – Bystrzycy. Przez jej obecność tor w okresie wczesnowiosennym nadal jest dość mocno namoczony i bardzo trudno doprowadzić go do odpowiedniego stanu.

Orlen Oil Motor Lublin to jednak drużyna złożona niemal z samych gwiazd. W ubiegłą niedzielę w Poznaniu sięgnęli oni po złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych, a poszczególni zawodnicy w turniejach indywidualnych pokazują się z naprawdę dobrej strony. Może lublinianie nie będą mieli od pierwszego meczu takiego atutu własnego toru, jaki by chcieli mieć, ale nie powinno stanąć im to na przeszkodzi w skutecznej rywalizacji w PGE Ekstralidze.

20230910 DSC00103
Fot. Kazimierz Kożuch
Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *