Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Świąteczne granie w Częstochowie jak zwykle z żużlowymi gwiazdami

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Świąteczne granie w Częstochowie jak zwykle z żużlowymi gwiazdami

„Świąteczne granie z Kubą” to już stały element kalendarza świąteczno-noworocznego w Częstochowie. Pochodzący z położonych niedaleko Truskolas były reprezentant Polski w piłce nożnej, Jakub Błaszczykowski po raz kolejny zorganizował charytatywny turniej piłkarski z udziałem gwiazd.

Szczytny cel

Gwiazdy ze świata show-biznesu, sportu, filmu czy muzyki, które rywalizują ze sobą w halowej odmianie piłki nożnej to oczywiście tylko dodatek do głównego celu imprezy, jakim jest oczywiście zbieranie pieniędzy dla potrzebujących. Aby wejść na imprezę trzeba zakupić bilet-cegiełkę. Koszt jednej wejściówki wynosił 50 złotych. Cały dochód z biletów trafia do podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, która wspiera najmłodszych, będących w trudnej sytuacji życiowej, w rozwoju ich pasji i talentów. Widownia ponownie nie zawiodła – na trybunach hali zasiadło około pięć tysięcy osób.

Jakub Błaszczykowski co roku ściąga do Częstochowy najpopularniejszych w Polsce ludzi ze wszelkich branż. Żużlowi goście są już stałym elementem piłkarsko-charytatywnego spektaklu.

Dudek i Zmarzlik zagrali

Żużlowymi przedstawicielami w turnieju Błaszczykowskiego tym razem byli Patryk Dudek oraz Bartosz Zmarzlik. Choć z reguły gdy odwiedzają Częstochowę przyjeżdżają na tor, to teraz zawitali na Halę Sportową położoną w bezpośrednim sąsiedztwie żużlowego obiektu. „Duzers” zagrał w zwycięskiej drużynie, a jego partnerką była między innymi Anita Włodarczyk. Czterokrotny mistrz świata grał z kolei w jednej ekipie z Agnieszką Radwańską.

Obaj żużlowcy cieszyli się, że mogli wziąć udział w wydarzeniu z tak szczytnym celem i zamieścili w swoich mediach społecznościowych relacje z eventu.

Zmarzliik
Fot. Paweł Wilczyński
Duzerss
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *