Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska

Dudek wraca do tej ligi po wielu latach. Kibice zachwyceni

Dudek
Fot. LPL-Foto

Autor: Jakub Bielak

Dudek wraca do tej ligi po wielu latach. Kibice zachwyceni

Patryk Dudek będzie po raz pierwszy od sezonu 2016 ścigał się w lidze duńskiej. Jego nowym pracodawcą został Slangerup Speedway. Kibice czterokrotnych mistrzów Danii są zachwyceni.

„Duzers” od lat nie startował w SpeedwayLigaen. Wcześniej jeździł w niej nieprzerwanie od 2010 do 2016 roku. Po słabszym sezonie i z powodu braku miejsca w Speedway Grand Prix wychowanek zielonogórskiego Falubazu postanowił poszukać możliwości jazdy w Kraju Hamleta.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać takiego zawodnika jak Patryk w Slangerup. Jest bardzo dobrym zawodnikiem i już nie możemy doczekać się, by zobaczyć go w akcji w kevlarze Slangerup w przyszłym roku. Jesteśmy absolutnie pewni, że zobaczymy żużlowca wielkiej klasy, który jest gotowy cały czas dawać z siebie wszystko”. – przekazano w poście klubu wypowiedź kierownictwa zespołu.

Skład Slangerup na sezon 2024 prezentuje się znakomicie. Dudek będzie miał w drużynie Mikkela Michelsena, Andreasa Lyagera, Jonasa Seiferta-Salka, Michaela Jepsena Jensena, Williama Drejera i Villadsa Nagela. Duńscy kibice pod ogłoszeniem Dudka jako nowego zawodnika ich klubu, nie ukrywają zadowolenia, doceniają klasę polskiego zawodnika.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *